Sprzedaż biletów na Międzynarodowy Festiwal Teatralny Dialog

Radio RAM | Utworzono: 20.08.2015, 18:23
A|A|A

17 sierpnia 2015 roku ruszyła sprzedaż biletów na VIII edycję Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Dialog – Wrocław. Tego dnia zostało kupionych ponad 1500 biletów z ogólnej puli 5912 biletów przygotowanych na wszystkie festiwalowe prezentacje.

VIII edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Dialog – Wrocław to 11 spektakli pokazywanych na 9 różnych widowniach. W zależności od spektaklu i przestrzeni, w której jest on pokazywany widownie mogą pomieścić od 65 osób („Popioły, albo daj mi powód żeby się nie rozpaść” w reż. Chevy’ego Muraday’a, spektakl pokazywany na scenie Teatru Ad Spectatores) do 685 osób („Dziady” w reż. Radosława Rychcika, spektakl pokazywany na scenie Teatru Muzycznego Capitol).

Już pierwszego dnia sprzedaży nasi widzowie wykupili wszystkie bilety dostępne na cztery prezentacje spektaklu „Popioły, albo daj mi powód żeby się nie rozpaść” w reż. Chevyego Muraday’a. Równie dużym zainteresowaniem cieszyły się bilety na spektakle w reżyserii Árpáda Schilling (brak biletów na pokaz spektaklu „Loser” 18 października; są jeszcze dostępne bilety na prezentację spektaklu 19 października), Susanne Kennedy (brak biletów na pokaz spektaklu „Warum. Dlaczego pan R. Wpada w szał?“ 18 października; są jeszcze dostępne bilety na prezentację spektaklu 17 października), Romana Paski (brak biletów na pokaz spektaklu „Echo in camera” 19 października; są jeszcze dostępne bilety na prezentację spektaklu 18 października) i Ivo van Hove (brak biletów na pokaz spektaklu „Po próbie / Persona” 24 października; są jeszcze dostępne bilety na prezentację spektaklu 23 października). Na ten moment w sprzedaży pozostały już ostatnie bilety na obie prezentacje spektaklu „W jej ustach kamienie” w reż. Lemiego Ponifasio.

Pierwszego dnia sprzedaży nie były również dostępne bilety na spektakl „Francuzi” w reż. Krzysztofa Warlikowskiego. Na ten spektakl trafiła do sprzedaży minimalna ilość biletów. Stało się tak dlatego, że spektakl „Francuzi” swoją premierę mieć będzie 21 sierpnia 2015 roku na Ruhrtriennale. Dopiero po premierze spektaklu i konsultacjach z zespołem Nowego Teatru będziemy w stanie określić wielkość widowni na spektakl pokazywany w Studiu S-1 wrocławskiego oddziału TVP. Już w tej chwili można dokonywać rezerwacji na dodatkowe bilety na „Francuzów”, które 10 września trafią do otwartej sprzedaży.

W związku z ogromnym zainteresowaniem widzów festiwalowymi spektaklami, w miarę możliwości technicznych a także poprzez negocjacje z zaproszonymi na Festiwal zespołami teatralnymi starać się będziemy zwiększać ilość miejsc na poszczególnych widowniach. Dbając o komfort naszych widzów, a także starając się zapewnić naszym widzom możliwość kupienia biletów na poszczególne spektakle bez konieczności ciągłego sprawdzania dostępności biletów na stronach zajmujących się ich sprzedażą, postanowiliśmy stworzyć listy rezerwowe na spektakle, na które nie ma już dostępnych biletów. Jeśli ktoś z Państwa chciałby zobaczyć spektakl, na który bilety są już niedostępne, wystarczy wysłać maila na adres ed@dialogfestival.pl z informacją o spektaklu (tytuł, data, godzina). W momencie, w którym pojawią się dodatkowe miejsca na wybrane przez Państwa spektakle, każdego z Was informować będziemy indywidualnie o możliwości zakupienia biletów. W przypadku listy rezerwowej decydować będzie kolejność przysyłanych zgłoszeń.

REKLAMA

To może Cię zainteresować