NINA REVISITED: A Tribute to Nina Simone

Radio RAM | Utworzono: 18.08.2015, 09:32
A|A|A

I znowu, mimo że środek lata i sezon ogórkowy w pełni, mamy dla Was naprawdę fajną płytę tygodnia :)

Wzmożone zainteresowanie twórczością Niny Simone wywołała premiera filmu dokumentalnego “What, Happened, Miss Simone?”, pierwszego w pełni popieranego i wspieranego przez rodzinę Simone. Przygotowania do obrazu zrodziły pomysł nagrania płyty-hołdu, na którym publiczność mogłaby usłyszeć także córkę wokalistki – Lisę. W filmie poznajemy historię czarnoskórej wokalistki między innymi dzięki nigdy niepublikowanym nagraniom audio ze wszystkich trzech dekad jej kariery a także za sprawą wywiadów z jej przyjaciółmi, rodziną i biografami.

 Wraz z premierą filmu dokumentalnego “What, Happened, Miss Simone?”  ukazał się album NINA REVISITED: A Tribute to Nina Simone . 16-utworowy krążek to hołd złożony legendarnej Ninie Simone przez nowe wersje jej największych przebojów nagrane przez takie gwiazdy, jak Ms. Lauryn HillMary J. BligeCommon,UsherJazmine Sullivan czy Lisa Simone (córka Niny Simone). Lauryn Hill, której ostatnia płyta z autorskim materiałem ukazała się 13 lat temu! Śpiewa tu aż pięć piosenek. Lauryn jest też współproducentką płyty obok nagrodzonego Grammy pianisty jazzowego i producenta Roberta Glaspera ( 2-krotnie koncertował we Wrocławiu), który nazywa Ninę „jedną z najważniejszych i najbardziej wpływowych wokalistek wszechczasów”. Wpływ Niny Simone na prawa człowieka w latach 60-tych i 70-tych w notce do płyty podkreśla Angela David, amerykańska feministka walcząca o równość obywatelską. Czerwony balon na okładce płyty przypomina ten, jaki przyniosła do więzienia Marin County, odwiedzając Davis w okolicach 1971.

Album promuje cover słynnego „Feeling Good” w wykonaniu  Lauryn Hill – piosenka na playliście Radia RAM gości już od kilku tygodni. Album ukazał się w sprzedaży cyfrowej 10 lipca, a w Polsce na krążku CD pojawił się 7 sierpnia.

“NINA REVISITED: A Tribute to Nina Simone” - tracklista:

1. My Mama Could Sing (Intro) - Lisa Simone

2. Feeling Good - Ms. Lauryn Hill

3. I’ve Got Life - Ms. Lauryn Hill

4. Ne Me Quitte Pas - Ms. Lauryn Hill

5. Baltimore - Jazmine Sullivan

6. Love Me Or Leave Me - GRACE

7. My Baby Just Cares For Me - Usher

8. Don’t Let Me Be Misunderstood - Mary J. Blige

9. Sinnerman - Gregory Porter

10. We Are Young Gifted & Black - Common & Lalah Hathaway

11. I Put A Spell On You - Alice Smith

12. I Want A Little Sugar In My Bowl - Lisa Simone

13. Black Is The Color Of My True Love’s Hair - Ms. Lauryn Hill    

14. Wild Is The Wind - Ms. Lauryn Hill

15. African Mailman (Instrumental)

16. I Wish I Knew How It Would Feel To Be Free - Nina Simone

 

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować