MADOA UNSEEN PORTRAIT

Radio RAM | Utworzono: 12.08.2015, 10:22 | Zmodyfikowano: 12.08.2015, 10:22
A|A|A

Anna Biela wprowadziła na stałe do Wrocławskiego kalendarza imprez swój długofalowy autorski projekt pod nazwą MADOA. Podstawowym celem projektu jest łączenie twórców różnych dyscyplin i narodowości poprzez wspólną pracę w plenerze w wybranych lokalizacjach miasta Wrocławia.

MADOA to skrót od Multicultural Art & Design Open Air.

Kulminacja projektu nastąpi w 2016 roku kiedy Wrocław będzie Europejską Stolicą Kultury, planowana jest dalsza praca w kolejnych latach nad formułą projektu.

Tegoroczna edycja jest już czwartym spotkaniem, podczas którego artyści będą odpowiadać przez swoje realizacje na temat Unseen Portrait, który trzeba rozumieć jako portret niezauważony.

Poszczególne etapy pracy będą realizowane w kontekście miasta, rynku, parku albo indywidualnie we własnych pracowniach, co nie kłóci się z ideą wystawy.

Kurator wystawy podchodzi do przedsięwzięcia bardzo ryzykownie pozostawiając całkowitą wolność w interpretacji tematu uczestnikom (Piotr Gardecki, Daniel Borucki, Ewa Pańczyk-Hałubiec, Anna Brudzińska, Katarzyna Cupiał, Magdalena Małkiewicz, Filip Przybyłko, Anna Biela) ostateczny efekt projektu dopiero poznamy na wspólnej wystawie, która odbędzie się na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu przy ulicy Plac Polski 3/4 już w najbliższą sobotę 22 sierpnia o godzinie 20:00. Wystawa czynna będzie do 22 września 2015 roku. Wstęp wolny.

Od początku istnienia projektu ważnym elementem była sztuka w przestrzeni publicznej, która również towarzyszy w tym roku i odbywa się pod hasłem Unseen Portrait. Na potrzeby tegorocznej edycji zostanie stworzony mural na murach Zespółu Licealno-Gimnazjalnego im. Olimpijczyków Polskich w Długołęce. Mural będzie można podziwiać od 1 września 2015 roku.

www.facebook.com/MADOA2016

Pytania i odpowiedzi:

Co to za wystawa?

Wystawa malarstwa w ramach projektu MADOA Unseen Portrait jest wystawą zbiorową. Prace prezentowane przez artystów: Piotr Gardecki, Daniel Borucki, Ewa Pańczyk-Hałubiec, Magdalen Małkiewicz, Anna Brudzińska, Katarzyna Cupiał, Filip Przybyłko i Anna Biela są materializacją idei Unseen Portrait (ang. portret niezauważony).

Komu poświęcona?

Wystawa Unseen Portrait jest poświęcona niezauważonym dotychczas portretom duszy.

Dusza przez kuratorkę wystawy Annę Biela jest rozumiana jako abstrakcyjna materia, która wyłania się z Jedni w neoplatońskim rozumieniu tej idei. Zatem wystawa w najszerszym rozumieniu poświęcona jest „portrecie” niepostrzeżonym a obecnym w każdym człowieku.

Jaka idea jest tej wystawy?

Idea wystawy jest jednocześnie tytułem Unseen Portrait.

„Idea Jedni jest kluczem do zrozumienia moich poszukiwań artystyczno-badawczych nad tożsamością. Plotyn – filozof i estetyk – zakładał, że wszystko pochodzi od jednego źródła, które cały czas się przekształca i emanuje z siebie kolejne szczeble bytów. W duchu myśli Plotyna „Tożsamość w obliczu Jedni” posiada piękny kształt, ponieważ nabiera formy poprzez idee, które są dostępne dla człowieka za pośrednictwem tożsamości nadzmysłowej. Piękno, które znamy, piękno kształtów i barw pojął jako odblask innego, doskonalszego piękna. [...]” -  Anna Biela, Tożsamość w obliczu Jedni, 2014 

 

Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować