ABEL FERRARA GOŚCIEM STREFY KINA

Jan Pelczar | Utworzono: 29.07.2015, 19:21
A|A|A

fot. Tomasz Duda

Abel Ferrara gościem festiwalowej Strefy Kina w trakcie T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Słynny reżyser pojawił się w naszym studiu na parterze Kina Nowe Horyzonty. Rozmawialiśmy m.in o jego ostatnim filmie, pokazywanym we Wrocławiu „Pasolinim”, który opowiada o ostatnich chwilach życia słynnego włoskiego twórcy. W tytułową rolę wcielił się Willem Dafoe. Twórca „Złego porucznika” i „Pogrzebu” prezentuje też we Wrocławiu „Ewangelię wg św. Mateusza” Piera Paolo Pasoliniego i jeden ze swoich mniej znanych filmów – „Spod ciemnej gwiazdki” z 2001 roku. – To bardzo ciekawe: i seans i spotkanie – mówił krytyk filmowy Błażej Hrapkowicz:

Naszym gościem był także autor jedynego polskiego filmu z tegorocznego Cannes, czyli „Intruza” – Magnus von Horn. Już dziś „Intruz” jest czarnym koniem wrześniowego festiwalu w Gdyni.

Przywitaliśmy też Marcina Czarnika, który zagrał w nagrodzonym w Cannes „Synu Szawła”, jednym z najbardziej popularnych i najwyżej ocenianych filmów tegorocznych Nowych Horyzontów. Czarnik ma dzięki „Synowi Szawła” okazję przeżyć swoje oscarowe chwile – więcej na ten temat tutaj: Hity Oscarów 2016 na Nowych Horyzontach

Rozmawialiśmy z twórcą i tworzywem, czyli Oskarem Dawickim – aktorem i bohaterem „Performera”, polskiego jedynaka z Konkursu Filmów o Sztuce.

Gośćmi Strefy Kina byli twórcy filmu „Chemia”.

REKLAMA

To może Cię zainteresować