Strefa Kina otwiera Nowe Horyzonty (SONDA)

Jan Pelczar | Utworzono: 22.07.2015, 16:20
A|A|A

Gwiazdą programu ma być Jaco Van Dormael, reżyser filmu otwarcia, wychwalanego w Cannes pod – nomen omen – niebiosa „Zupełnie Nowego Testamentu”. W tej historii Bóg ma nie tylko syna, ale i córkę. W dodatku zbuntowaną.

Stwórca przybiera oblicze brukselskiego przeciętniaka, popijającego piwo przed telewizorem. O genialnym w swej prostocie pomyśle i sposobach na jego wcielenie w życie porozmawiamy z Jaco van Dormaelem w ostatniej godzinie Strefy Kina, czyli po 17.00.

Wcześniej, już po 15.00, naszymi gośćmi będą Marcin Pieńkowski i Ewa Szabłowska z Nowych Horyzontów, wrocławska artystka, pisarka i krytyczka filmowa Anka Herbut (tegoroczna laureatka wręczanej na NH nagrody im. Krzysztofa Mętraka dla młodych krytyków filmowych oraz współtwórczyni „Czarnego słońca”, które będzie pokazywane w trakcie festiwalu na Dużej Scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu.

Sonda
Ta sonda już się zakończyła.

Co sądzicie o festiwalu filmowych T-Mobile Nowe Horyzonty?

Święto kina-obowiązkowo
10
Salon mody dla hipsterów
4
Trochę kina, bardziej towarzyska aktywność w klubie festiwalowym
4
Nawet latem wolę popcorn
1
Nowe Horyzonty? To jakaś impreza dla marynarzy?
5
Wszystkich głosów: 24

Porozmawiamy także z Dorotą Roqueplo, autorką kostiumów do kręconej m.in we Wrocławiu "Hiszpanki" oraz z szefem festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty Romanem Gutkiem.

W programie także Katarzyna Roj zaprosi na sceną artystyczną, a Kostas Georgakopoulos na muzyczną część Nowych Horyzontów.

REKLAMA

To może Cię zainteresować