Jest nowy zwiastun "Żyć nie umierać" z Tomaszem Kotem

Radio RAM | Utworzono: 22.07.2015, 16:16
A|A|A

kadr z filmu "Żyć nie umierać"

Co zrobić, gdy dowiadujesz się, że zostały ci 3 miesiące życia? Z tym pytaniem musi zmierzyć się główny bohater filmu Macieja Migasa "Żyć nie umierać". Tomasz Kot wciela się w rolę Bartka, niegdyś wziętego aktora, teraz zabawiacza publiczności w popularnym telewizyjnym show. Bohater dowiaduje się o swojej nieuleczalnej chorobie i postanawia maksymalnie wykorzystać czas, który mu pozostał. Chce uporządkować swoje sprawy, naprawić błędy życiowe i pogodzić się z ukochaną córką. Wierzy, że nie ma takiej sytuacji, z której nie byłoby jakiegoś wyjścia i -zaskakując najbliższych pogodą ducha i poczuciem humoru - stara się zmienić bieg losu i przekonać Najwyższego Scenarzystę, aby jego historia zakończyła się happy endem.

Zobacz nowy zwiastun: 

- Nigdy nie wiadomo, kiedy skończy się nasza przygoda z życiem, więc teoretycznie każdy dzień powinniśmy traktować jak gdyby był ostatnim, przeżywać go w sposób świadomy. W pewnym sensie - choć to bardzo ryzykowne stwierdzenie - nasz bohater został uprzywilejowany, jest bardziej niż inni świadomy upływającego czasu. Bartosz nie załamuje się, ale próbuje za wszelką cenę uczynić każdy dzień satysfakcjonującym, codziennie podkręca tempo na karuzeli życia. W jego przypadku ta afirmacja życia rośnie, chce naprawić stracony czas, stracone relacje, naprawić choć kawałek świata - mówi Tomasz Kot.

- Chciałem stworzyć film z pasją i energią, pełen humoru i wdzięku. Film, który w lekki sposób przekazuje opowieść o wielkiej sile. Opowieść wzbudzającą emocje, poruszającą, ale przede wszystkim dającą pozytywną energię do życia. Wierzę, że widzowie potrzebują takich właśnie historii" - opowiada reżyser Maciej Migas.

Żyć nie umierać w kinach od 28 sierpnia.

REKLAMA

To może Cię zainteresować