Proces ws. nielegalnego finansowanie komitetu Dutkiewicza przeniesiony?

Radio RAM | Utworzono: 07.07.2015, 11:58
A|A|A

archiwum radioram.pl

Proces w sprawie nielegalnego finansowania kampanii komitetu Rafała Dutkiewicza "Obywatele do Senatu" zostanie przeniesiony z Wrocławia? - jak dowiedziało się Radio Wrocław tutejszy sąd rejonowy złożył w tej sprawie zapytanie do Sądu Najwyższego. Decyzja zapadnie 22 lipca.

Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do sądu we Wrocławiu kilka tygodni temu. Jak się jednak okazuje sędziowie zamiast wyznaczyć termin rozprawy chcą zmiany miejsca procesu. Nie jest jednak wykluczone, że sprawa pozostanie w mieście i zajmie się nią sąd okręgowy. A przypomnijmy, że oskarżone zostały dwie osoby - Jarosław B. i Grzegorz K. Obaj mają odpowiedzieć za niedozwolone pozyskiwanie środków i kolportaż ulotek kandydatów Rafała Dutkiewicza w wyborach z 2011 roku. Z ustaleń prokuratury wynika, że obaj mężczyźni pozyskali środki finansowe i zlecili kolportaż i druk ulotek dwóm firmom w sytuacji, gdy jest to niezgodne z prawem. Jedna z firm później otrzymała intratne zlecenia na organizowanie pierwszych imprez na nowym stadionie we Wrocławiu.

Obaj podejrzani w tej sprawie będą odpowiadać za naruszenie przepisów kodeksu wyborczego. Grozi za to kara grzywny od 10 do 100 tys. zł.

Wybory odbyły się 9 października 2011 roku. Z informacji zebranych przez Radio Wrocław wynika, że na przełomie sierpnia i września nieustalony mężczyzna zlecił druk ulotek kandydatów w drukarni we Wrocławiu. Wiadomo, że komitet "Obywatele do Senatu" oficjalnie nie zlecił wykonania takiej usługi. Z dokumentu z drukarni wynika, że ulotki wydano 12 września 2011 roku. W tym samym tygodniu firma Dynamicom zleca innej firmie kolportaż ulotek wyborczych. Ostatecznie w grudniu Dynamicom płaci za to rachunek w wysokości ponad 21 tys. zł. Zgodnie z przepisami, firmy nie mogą finansować kampanii komitetów.

Więcej przeczytasz tutaj: Kulisy śledztwa ws. finansowania komitetu Dutkiewicza (AKTA, CYTATY)

Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować