Przewoźnicy chcą 200 zł za sprawdzenie autokaru

Aurelia Szymon, Dorota Czubaj | Utworzono: 28.06.2015, 17:58
A|A|A

Nawet 200 złotych za przejazd na stację kontroli pojazdów przed zieloną szkołą czy koloniami? Okazuje się, że wygórowane ceny to częsty precedens wśród prywatnych przewoźników we Wrocławiu. Sprawa znalazła się na tapecie kiedy rodzice w ostatniej chwili zażyczyli sobie, żeby przed wycieczką autokar podjechał na stację kontroli pojazdów. 

- Dużo w tym naszej winy, bo zabraliśmy się za to dość późno - mówi jeden z ojców:

- Najlepszym rozwiązaniem jest ustalenie takiej kwestii w umowie - mówi adwokat Marcin Kołodziejczak z jednej z wrocławskich kancelarii prawnych:

Na skontrolowanie autobusu przed wyjazdem może przyjechać Inspekcja Ruchu Drogowego. Trzeba wysłać w tej sprawie pismo albo zadzwonić kilka dni wcześniej. Punkt kontroli autobusów znajduje się we Wrocławiu przy ulicy Ślężnej obok wzgórza Andersa.

Jak ustaliło Radio Wrocław - na razie policjanci nie natrafili na żaden niepokojący przypadek, ale zaznaczają że to dopiero początek. Z kontroli zadowoleni są przede wszystkim rodzice dzieci. Mówią, że sami byli świadkami kontroli, dzięki czemu czują się spokojniej:

- Jak wiadomo, że wszystko jest w porządku, to nie ma się czego obawiać - mówi jeden z kierowców, Janusz Czarnuch:

To czy autobus ma ważny przegląd oraz ubezpieczenie można też samodzielnie sprawdzić na stronie internetowej bezpiecznyautobus.gov.pl

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować