Melody Gardot „Currency of Man” – płyta tygodnia

Radio RAM/materiały wydawcy | Utworzono: 02.06.2015, 11:33
A|A|A

Na nowym albumie Melody ponownie łączy siły z nagrodzonym statuetką Grammy producentem Larry Kleinem. W 2009 roku w wyniku tej współpracy powstał bestsellerowy album ‘My One and Only Thrill’ , który sprzedał się w ilości ponad 1,5 miliona egzemplarzy na całym świecie, czyniąc pochodzące z niego nagrania klasykami gatunku. "Currency of Man" stanowi istotny krok naprzód w karierze wokalistki. Melody Gardot wykorzystuje tu swój talent do pisania tekstów w zupełnie inny sposób niż na ostatnim, bardzo dobrze przyjętym przez krytykę i publiczność albumie "The Absence".

Jak wyjaśnia Melody: "Każdy album jest podróżą, a ta płyta pod wieloma względami jest skokiem w nieznane. Spędziłam ostatnio sporo czasu w Los Angeles i wszystkie piosenki mówią o ludziach, których tam spotkałam: o ludziach, którzy prowadzą życie na krawędzi...”

Nadzwyczajny głos i interpretacje Melody Gardot, przepełnione siłą i wdziękiem są bez wątpienia jej wizytówką. Muzyczny świat natychmiast przypomni sobie to rzadkie połączenie naturalnego talentu i muzycznego wyrafinowania, dzięki któremu Melody bez trudu podbija publiczność.Wokalistka dodaje: "Mamy odlotową sekcję rogów i te filmowe, do pewnego stopnia egzystencjalne aranżacje. W tych utworach ja i Larry odkryliśmy elektryzującą stronę tych piosenek, coś czego nigdy dotąd nie robiłam. To wszystko jest poszukiwaniem, ale wydaje się, że dobrze jest poszukiwać czegoś nowego. Nawet jeśli miało by to okazać się troszkę dziwne."Album "Currency of Man" został wydany przez wytwórnię Decca 2 czerwca 2015. Melody Gardot koncertowała kilka razy w Polsce, wiosną 2013 roku wystąpiła też we Wrocławiu. Tym razem jedyny koncert w Polsce promujący nowe wydawnictwo planowany jest na 9 grudnia w Warszawie. Wcześniej artystka będzie intensywnie koncertować w Europie – najbliżej nas pojawi się w Filharmonii Berlińskiej 15 listopada 2015.

REKLAMA

To może Cię zainteresować