Kolejny etap przebudowy Przejścia Świdnickiego

Przemek Gałecki | Utworzono: 26.05.2015, 23:44
A|A|A

We Wrocławiu rozpoczyna się kolejny etap przebudowy Przejścia Świdnickiego. Od soboty rozbiórka peronów tramwajowych i przebudowa dojścia na przystanki. Powstaną także płyty fundamentowe pod planowane pomieszczenia i schody. Kolejny etap prac oznacza spore zmiany dla pasażerów komunikacji miejskiej, pieszych oraz kierowców. Szczegóły zna Małgorzata Szafran z magistratu:

Zwężone zostaną także obie jezdnie ulicy Kazimierza Wielkiego. Prace potrwają maksymalnie dwa miesiące.

Ważna informacja dla pasażerów MPK. Od soboty znika przystanek tramwajowy "Świdnicka", a obsługę linii 3, 4, 10, 23 i 33 będzie pełnił przystanek tymczasowy "Zamkowa" - przy skrzyżowaniu ulicy Kazimierza Wielkiego, Zamkowej i Gepperta. Z kolei piesi muszą się liczyć z czasowym zamykaniem przejścia przez Kazimierza na wysokości ulicy Widok - tłumaczy Szafran:

Po przebudowie wrocławianie i turyści będą mogli przechodzić przez ul. Kaźmierza Wielkiego dołem, jak, ale też górą. Przejście podziemne zostanie jednak zwężone do czterech metrów i powstanie tam galeria sztuki. Prace mają się zakończyć w grudniu i będą kosztowały 13 milionów złotych.

REKLAMA

To może Cię zainteresować