Twój dziadek też jest griotem!

Radio RAM | Utworzono: 21.05.2015, 16:52
A|A|A

Właśnie ruszyły zapisy - udział w projekcie jest bezpłatny. Na czym polega wielokulturowy projekt „Twój dziadek też jest griotem”? To warsztaty z opowiadania, pokazy filmowe i spotkania z osobami bezpośrednio związanymi z kulturą griotów – opowiadaczy, bardów i muzyków z Afryki Zachodniej. Ich tradycje to motyw przewodni Brave Festival 2015. Projekt jest przede wszystkim po to, żeby przypomnieć, jak ważne są opowieści także w naszej kulturze.

– My też mieliśmy kiedyś swoich griotów. Seniorzy pamiętają jeszcze czasy, kiedy skupialiśmy się wokół opowiadającego, ponieważ wyjaśniał nam świat, przypominał dawne historie, budował w nas wartości. Poza tym była to okazja, żeby być razem – mówi Agata Łoś, koordynatorka projektu „Twój dziadek też jest griotem”.

Warsztaty poprowadzą aktorzy Teatru Pieśń Kozła, Rafał Habel – prowadzący liczne warsztaty m.in. na Manchester Metropolitan University oraz Julianna Bloodgood – współzałożycielka projektu edukacyjno-społecznego The Dadaab Theater Project. Zajęcia będą się odbywały w Ekocentrum, przy ul. Św. Wincentego 25A we Wrocławiu. Podczas warsztatów seniorzy będą pracować także nad własnymi historiami i opowieściami, które coraz częściej ulegają zapomnieniu i nie są przekazywane kolejnym pokoleniom. W finale projektu seniorzy zaprezentują przed publicznością opowieści, nad którymi pracowali w czasie projektu. Gościem finałowego spotkania będzie Jacek Hałas – śpiewak i tancerz, który praktykuje grę na tradycyjnym instrumencie wędrownych śpiewaków - lirze korbowej. Wprowadzi on seniorów i publiczność w tradycje polskich tańców i śpiewów i zaprezentuje przed nimi „Pieśni Dziadowskie”.


Zapisy potrwają do 5 czerwca.
Partnerem projektu jest wrocławskie Ekocentrum, którego operatorem jest Fundacja Ekorozwoju.
Jak się zgłosić? Wystarczy skontaktować się z koordynatorką projektu: 
Agata Łoś 
tel.: 609 666 823
agata@bravefestival.pl
Projekt „Twój dziadek też jest griotem”:

Warsztaty – 9.06, 11.06, 16.06, 18.06, 25.06 (wtorki, czwartki), 
godz. 11:00 - 15:00
Ekocentrum, ul. Św. Wincentego 25A
Spotkania – 20.06, 21.06
godz. 17.00
Ekocentrum, ul. Św. Wincentego 25A
Pokazy filmowe – 2.06, 23.06
godz. 12.00
Dolnośląskie Centrum Filmowe, ul. Piłsudskiego 64a
Bilety na pokazy w cenie 5 zł dostępne w kasach DCF
Finał – 2.07
godz. 11:00 - 15:00
Ekocentrum, ul. Św. Wincentego 25A

Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować