Dwa nowe krążki dla Was – Mary Komasa i Cadillac Loops

na podstawie materiałów wydawcy Radio RAM | Utworzono: 28.04.2015, 15:22
A|A|A

warnermusic.pl

Debiutancki singel Mary otwiera II płytę „RAM CAFE 9”, artystka koncertowała już we Wrocławiu, wystąpiła na scenie muzycznej Festiwalu Nowe Horyzonty, była wtedy gościem w naszym studiu.

Mary Komasa sama komponuje i pisze teksty. Nad brzmieniem krążka czuwał znany producent muzyczny Guy Sternberg . Pomógł Mary stworzyć jej charakterystyczne brzmienie. Użył do tego całego arsenału oryginalnych instrumentów i mikrofonów z lat 60 i 70.

Szybko odnaleźli wspólny język. Połączyło ich podobne podejście do nagrywania i wykonywania muzyki. Zależało im na wykreowaniu brzmienia surowego, pełnego szczerej, niezafałszowanej emocji. Powstał  zestaw utworów, jednocześnie bardzo zróżnicowany i spójny, sięgający do źródeł i nowoczesny.

Słychać w nim echa muzyki gospel, bluegrass, klasycznego rocka, New Wave, czy ambitnej muzyki filmowej.Pytana o główny przekaz stworzonej przez siebie płyty, Mary zwraca uwagę na inspiracje językiem kina: “Najlepszym sprawdzianem czy piosenka działa, jest dla mnie wyobrażenie jej sobie pod napisami końcowymi do filmu. Zabierając się do pisania utworu, zaczynam od sięgania do wspomnień. Staram się stworzyć w wyobraźni filmową scenerię, ze mną w roli głównej. Potem szukam zdania, hasła czy słowa, od którego mogłabym zacząć pisanie. Na przykład: “Come”, “Farewell”, “Don’t leave me here”. Tak zaczyna się każda z moich opowieści. Co staram się nimi przekazać? Że formują nas wszystkie nasze życiowe doświadczenia, zarówno te pozytywne jak i te, o których chcielibyśmy zapomnieć. Zamiast starać się wymazać je ze świadomości, starajmy się przekuć je we własną siłę.”

Mary Komasa wyrosła w artystycznej rodzinie w Warszawie. Jej ojcem jest aktor, Wiesław Komasa, mama, Gina Komasa przez wiele lat pracowała w Polskim Radiu. Brat artystki to znany reżyser, Jan Komasa. Rozpoczęła edukację muzyczną w wieku sześciu lat. Uczyła się gry na fortepianie, organach i klawesynie, równolegle studiując śpiew operowy. Jako nastolatka postanowiła wyruszyć do Paryża. Znalazła się z dnia na dzień w samym środku życia towarzysko-artystycznego, w którym krzyżują się ze sobą różne kultury i środowiska. Paryż dał jej poczucie wolności twórczej. Obecnie żyje i tworzy w Berlinie.Cadillac Loops ( czyli Michał Korniewicz) był niedawno gościem programu „Back 2 Back” i sporo opowiadał o swojej twórczości. O jego projekcie pisaliśmy niedawno TUTAJ.

REKLAMA

To może Cię zainteresować