Już wiemy, jak nas oceniacie i za co lubicie!

Justyna Kościelna | Utworzono: 17.04.2015, 09:46
A|A|A

Niedawno prosiliśmy Was o wypełnienie ankiet, które były jedną ze składowych wielowątkowych badań dotyczących naszej stacji. Teraz, w podziękowaniu za poświęcony czas (kwestionariusze wypełniło ponad 800 osób!), chcemy się z Wami podzielić najważniejszymi wioskami płynącymi z analiz.

Po pierwsze - w czasach, w których wystarczy jeden "pstryk", by w głośnikach sączyła się inna stacja, naszym wielkim atutem są rzetelne informacje z regionu. Wyróżnikiem Radia RAM jest jego lokalność. - Jak wynika z analiz, ludzie oczekują jeszcze więcej informacji z własnego podwórka, ulicy czy miasta - podkreśla socjolog Janusz Bujko, autor badań z firmy Beeline Research&Consulting. Uwielbiacie RAMową muzykę, cenicie też naszych redaktorów.

Świetnie podana kultura - to kolejny element, który odróżnia nas od konkurencji i sprawia, że chętnie nas słuchacie. Aż 92 proc. ankietowanych wskazało Strefę Kina Iana Pelczara jako najlepszą audycję. Niewiele mniejszym uznaniem cieszy się też Informator Kulturalny (90 proc.), Płyta Tygodnia (88 proc.) oraz Dzień dobry we Wrocławiu - energetyczny poranek Moniki Jaworskiej (87 proc.). I to właśnie ją wskazaliście, jako ulubioną prowadzącą (71 proc.). Na podium stanęli też: Piotr Bartyś oraz Ian Pelczar.

Tyle rzeczywistość. A jak marzenia? Już odpowiadamy. - Odbiorcy oczekują od mediów większej dawki pozytywnej energii, szczególnie o poranku - wyjaśnia Janusz Bujko. Nie chcemy też gadających głów i długiej, nudnej publicystyki, którą z powodzeniem mogłaby zastąpić jeszcze większa dawka informacji lokalnych. Pracujemy nad tym!

REKLAMA