Z Muzeum Narodowego na Zamek Książ

Agata Czarkowska | Utworzono: 09.04.2015, 06:28
A|A|A

Muzeum Narodowe we Wrocławiu podzieli się zbiorami z zamkiem Książ. Na mocy podpisanej umowy do Wałbrzycha wrócą po 70-ciu latach dzieła wchodzące w skład kolekcji Jana Henryka 15 von Hochberga i księżnej Daisy. To 38 obrazów i dwie rzeźby. - Przygotowania do otwarcia wystawy trwały wiele miesięcy - przyznaje Krzysztof Urbański, prezes zarządu spółki Zamku Książ w Wałbrzychu.

- Chociaż dziś mówimy o kilkudziesięciu działach sztuki, które chcemy zaprezentować publicznie w zabytkowych wnętrzach tego urokliwego zamku, to wspólnie mamy świadomość tego, że dokonujemy pewnego rodzaju przełomu. Parafrazując słowa Neila Armstronga z załogi Apollo 11 - to mały krok naszego muzeum, ale wielki skok dla muzealnictwa. Tym pięknem należy się dzielić - mówi Piotr Oszczanowski, dyrektor Muzeum Narodowego we Wrocławiu.

Wernisaż wystawy na Zamku Książ zaplanowano na 10 lipca. Na wystawie „Metamorfozy Zamku Książ”, będzie można zobaczyć 38 obrazów i 2 rzeźby ze zbiorów własnych muzeum. Wśród nich znajdzie się 10 obrazów z kolekcji Hochbergów, 4 barokowe portrety członków różnych gałęzi tego rodu oraz inne prace wytypowane do ozdobienia zamkowych wnętrz. 

REKLAMA

To może Cię zainteresować