Ponad 800 wniosków do WBO

Dorota Czubaj | Utworzono: 10.03.2015, 21:17
A|A|A

wroclaw.pl

A to jeszcze nie koniec. Cały czas do bazy wprowadzane są projekty złożone w formie papierowej. Bartłomiej Świerczewski z biura rady miejskiej mówi, że teraz urzędnicy będą porządkować nadesłane prace i szczegóły poznamy za kilka dni, ale pewną tendencję już widać - najwięcej projektów dotyczy rekreacji i zieleni:

Na realizację tegorocznych projekty przeznaczono 20 milionów złotych. Jak dowiedziało się Radio Wrocław, w przyszłym roku kwota ta ma być jeszcze większa, ale na razie nie wiadomo o ile. Rekordowa jak dotąd liczba jest motywacją do zwiększenia puli i wprowadzenia zmian. - Pewne pomysły już mamy - dodaje Świerczewski. - Miastu zależy nie tylko na realizacji projektów - opowiada:

Zwiększenie budżetu obywatelskiego było jedną z obietnic przedwyborczych prezydenta Rafała Dutkiewicza.


Projekty zgłoszone do WBO powinny być wykonane w ciągu roku. Muszą być ogólnodostępne dla wszystkich mieszkańców. Niedopuszczalne są sytuacje, w których zrealizowane projekty będą potem zamykane lub udostępniane mieszkańcom w bardzo ograniczonym zakresie.

Głosowanie zostało przesunięte na przełom września i października - urzędnicy liczą na większe uczestnictwo wrocławskich studentów. Każdy mieszkaniec swój głos będzie mógł oddać tylko raz na maksymalnie trzy projekty, ale każdy z nich musi znajdować się w różnym progu kwotowym. Czyli nie będzie można zagłosować na dwa lub trzy projekty z jednego progu kwotowego.

Trzy progi kwotowe mają dać możliwość realizacji projektów małych, średnich i dużych, ale jednocześnie zwiększona została kwota na projekty małe do wysokości 150 tys. Kwoty na poszczególne progi kwotowe zostaną ustalone dopiero po ustaleniu listy projektów, które zostaną skierowane pod głosowanie. Podział będzie proporcjonalny w stosunku do ilości projektów w poszczególnym progu kwotowym. źródło: wroclaw.pl

REKLAMA

To może Cię zainteresować