RAM Session w rytmach reggae - z grupą Bethel

Radio RAM | Utworzono: 24.02.2015, 11:27 | Zmodyfikowano: 24.02.2015, 11:37
A|A|A

fot. Karol Czapski

Jedna rzecz przy okazji naszych RAMowych koncertach jest raczej pewna: "expect the unexpected", czyli,  jak śpiewali najpewniej bliscy muzycznemu sercu grupy Bethel nowojorczycy z Dog Eat Dog, "spodziewaj się niespodziewanego". Tak szybko publiczność nie zaczęła tańczyć na żadnym koncercie w Studiu Słuchowiskowym!

Jedenaste RAM Session rozpoczęło się co prawda tradycyjnie od rozmowy, ale już w chwilę po zejściu Maćka Przestalskiego z naszej zaimprowizowanej sceny, koncert ruszył na całego. I po kilku minutach siedmioosobowy skład poszerzył się o całą pięćdziesięcioosobową publiczność. Jest spore prawdopodobieństwo, że wszyscy słuchający nas na falach eteru dołączyli i co trochę z Bethelem pośpiewali, a może nawet zatańczyli. I z minuty na minute było coraz lepiej, a zebrało się razem ponad półtorej godziny świetnego energetycznego grania. Dzięki, że byliście z nami!. Zdecydowanie polecamy kolejne koncerty Bethel na żywo!

Bethel powstał w grudniu 2006 roku z inicjatywy Grzegorza Wlaźlaka. Początkowo pod nazwą Sacrum skupiał trzy osoby, które połączyła miłość do muzyki i chęć wspólnego tworzenia. Kolejne próby i koncerty przynosiły zmiany w składzie, który w rekordowym okresie tworzyło 11 muzyków.

Muzyka Bethel cały czas ewoluowała, nieustająco czerpiąc z muzyki reggae i rozmaitych jej podgatunków. Na koncertach można zarówno poskakać przy rytmach szybkiego ska, jak i kołysać się przy łagodnym roots reggae i dubie. Pod koniec 2010 roku zespół wydał swoją pierwszą debiutancką płytę pt. „Muzyka Serc”, a przed rokiem ukazał się ich drugi album "Dobrze, że jesteś".Bethel koncertował m.in. z takimi uznanymi markami świata reggae jak Gentleman czy Stephen Marley, wystąpił także na dużej scenie Przystanku Woodstock.

Zespół Bethel wystąpił w składzie:

Grzegorz Wlaźlak (wokal, gitara)
Magdalena Dachowska (bas)
Robert Dachowski (perkusja)
Konrad Możdżeń (perkusjonalia)
Piotr Zarówny (trąbka)
Damian Kluźniak (instrumenty klawiszowe)
Szymon Chudy (gitara)Do tej pory w RAM Session zagrali: Positive Thursdays in Dub, Funky New Orleans, Neony, Naaman, Synaptine, Night Marks Electric Trio, Yuuki, Kapela Timingeriu, Lion Vibrations, Oxford Drama, Notopop, ŜANĜO - Zmiana Wibracji Ziemi oraz Janek Samołyk.

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować