Hozier – Hozier – płytą tygodnia

Piotr Bartyś | Utworzono: 20.01.2015, 13:31
A|A|A

Są takie utwory, które hitami stają się od razu. Nagranie pojawia się na rynku i Bum, jest przebój. „Take Me To Church” przeciwnie, rozkręcało się powoli. Video pojawiło się na Youtube już we wrześniu 2013 roku, piosenka nabierała rozpędu przez pierwszą połowę 2014 roku, aby trafić do stacji radiowych o najróżniejszych formatach na całym świecie jesienią ubiegłego roku.

Podkreślam znaczenie video, bo dopiero pojawienie się filmu na Youtube nadało piosence impetu. Mroczna historia o prześladowaniu homoseksualistów dobrze wpisuje się w poetykę naszych czasów z totalitarny traktowaniem gejów w Rosji.

W marcu ukazuje się druga EP-ka „From Eden”, w maju Hozier pojawia się w popularnych amerykańskich talk show Davida Lettermana i Ellen Degeneres ( w październiku także w „Saturday Night Live”), wszędzie śpiewa „Take Me To  Church”.   W Wielkiej Brytanii video tweetuje popularny komik Stephen Frey, którego wpisy śledzi ponad 8 milionów ludzi. Hozier dziękuje mu za taką reklamę. Do dziś „Take Me To Church” ma ponad 76 milionów odsłon, utwór otrzymał nominację do Nagrody Grammy w kategorii Piosenka roku. Andrew Hozier-Byrne urodził się w 1990 roku w Bray w hrabstwie Wicklow w Irlandii. Jego ojciec był muzykiem bluesowym. Zaczął śpiewać i grać na gitarze w wieku 15 lat. Zaczął studia w Dublinie, ale wkrótce je przerwał całkowicie poświęcając się muzyce. Po dwóch  wspomnianych wyżej EP-kach przyszła pora na debiutancki album zatytułowany po prostu „Hozier”, który ukazał się na większości rynków we wrześniu ( w Polsce – w połowie listopada ). Co ma Hozier do zaproponowanie poza jednym wielkim przebojem? Przekonajcie się sami wygrywając u nas jego krążek.

REKLAMA

To może Cię zainteresować