Zoo zasypane choinkami. Co zrobić z drzewkiem?

Agata Wojciechowska | Utworzono: 01.01.2015, 10:17
A|A|A

fot. materiały Zoo Wrocław

Prosimy nie przynosić nam choinek - apelują pracownicy wrocławskiego ogrodu zoologicznego. Coroczna akcja organizowana przez zoo została na razie wstrzymana. Do tej pory wrocławianie tłumnie dostarczali zwierzętom iglastych przysmaków. - Na razie wstrzymaliśmy przyjmowanie choinek, bo mamy ich za dużo - mówi Monika Kownacka z zoo.

- Jesteśmy zawaleni drzewkami. Na razie nie możemy przyjmować więcej choinek. Musimy przerobić tą ilość którą już mamy. Drzewka służą nam na wiele sposobów. Niektóre zwierzęta: kopytne, jeleniowate, czy słonie po prostu dostają je jako pokarm. Inne są nasadzane i stanowią dodatkową atrakcje na wybiegach dla zwierząt - tłumaczy Monika Kownacka.

Co więc zrobić z naszym drzewkiem? Ekosystem będzie zbierał choinki już od poniedziałku. Pozbyć drzewka można się od 5 stycznia do 6 lutego. - Będą one odbierane raz na tydzień zgodnie z harmonogramem - zapewnia Anna Bytońska, rzeczniczka Ekosystemu. Choinki należy stawiać w miejscu gromadzenia odpadów (wiaty, obok kontenerów).

REKLAMA

To może Cię zainteresować