Notopop i Oxford Drama na RAM Session (ZDJĘCIA)

Maciek Przestalski | Utworzono: 28.11.2014, 20:00 | Zmodyfikowano: 28.11.2014, 20:26
A|A|A

Zdjęcia: Karol Czapski

Dwa nowe wrocławskie zespoły, które jak mogliśmy się przekonać, także grając na żywo świetnie łączą nowoczesną elektronikę z kobiecymi wokalami.

Tradycyjnie, tuż po godz. 20.00 zaczęliśmy od krótkiej rozmowy, między innymi o tym, że za chwilę zupełnie nowe wyzwanie, czyli trasa z zespołem Kamp!. Chwilę późnej Gosia Dryjańska i Marcin Mrówka, czyli Oxford Drama na 45 minut zabrali nas w wyjątkową, bardzo nastrojowa podroż...Jako, że tym razem przygotowaliśmy dla Was dwa koncerty, w międzyczasie na antenie pojawiła się muzyka najnowszej RAM-owej składanki - RAM Cafe 9. Po godz. 21.00 w naszym bardzo kameralnym, acz jak podkreślają muzycy dobrze brzmiącym Studiu Słuchowiskowym, pojawili się Katarzyna Gruszka, Mateusz Musiał i Paweł Major - czyli Notopop. To muzyka najpewniej bardzo dobrze znana słuchaczom Radia RAM, ale tym razem zagrana zdecydowanie szybciej, bardziej imprezowo.Dwa bardzo dobre koncerty czyli ósme RAM Session za nami. Kolejne granie na żywo na antenie Radia RAM już 18 grudnia.

RAM Session to koncertowy cykl Radia RAM, w który do tej pory wystąpiły już zespoły Positive Thursdays in Dub, Funky New Orleans, Neony, Naaman, Synaptine, Night Marks Electric Trio, Yuuki, Kapela Timingeriu i Lion Vibrations.Za nami kolejne spotkanie z muzyką na żywo na 89,8 FM i w Studiu Słuchowiskowym. Dwa nowe wrocławskie zespoły – Oxford Drama oraz Notopop.

Notopop tworzą Katarzyna Gruszka, Mateusz Musiał i Paweł Major. Zespół wystąpił m.in. na ostatniej edycji festiwalu WROSound, ubiegłorocznej edycji Moico Enjoy Music. Trio było też w finale konkursu Skoda Auto Muzyka oraz Uruchomucho – imprezy promującej młodych artystów organizowanej przez Narodowe Centrum Kultury. Muzyka grupy Notopop określana jest jako ambitny i melodyjny elektro-pop.

Zobacz wideo:Oxford Drama to producencki duet stworzony przez Małgorzatę Dryjańską i Marcina Mrówkę. Grali koncerty z The Dumplings, a aktualnie są w trasie z zespołem Kamp! Muzycy Oxford Drama mówią, że grają eksperymentalny pop, a w ich twórczości brzmią także echa trip-hopu. Małgorzata i Marcina pytani w wywiadach o plany na przyszłość mówią: „Chcemy grać, grać i grać. To dla nas sama przyjemność, zwłaszcza, gdy zauważamy, że ludzie cieszą się tak samo jak my”.Jak zawsze nasze koncerty w cyklu RAM Session organizujemy z udziałem publiczności. To wyjątkowa okazja, by posłuchać muzyki na żywo w niewielkim, kameralnym gronie.

REKLAMA

To może Cię zainteresować