Premiera we WTW. Co zagra "Radio Armageddon"?

Anna Geryn | Utworzono: 16.11.2014, 10:49
A|A|A

fot. Tomasz Żurek (WTW)

Najpierw była książka Jakuba Żulczyka Radio Armageddon, potem słuchowisko zrealizowane we Wrocławskim Teatrze Współczesnym. Teraz przyszła pora na inscenizację.

Czworo licealistów urodzonych w 1984 roku zakłada zespół Radio Armageddon. Zdobywają olbrzymią popularność wśród rówieśników i prowokują zamieszki przeciw systemowi, w którym wszystko jest do kupienia. Znika lider kapeli – Cyprian.

Treść książki to pretekst, aby przyjrzeć się buntownikom. Tym współczesnym, często postrzeganym jako nieudacznicy, którzy nie radzą sobie z rzeczywistością i tym sprzed lat, walczących o ideały, o prawdę, sprawiedliwy świat. W spektaklu o grupie muzycznej ważną rolę odgrywa muzyka. Twórca przedstawienia Tomasz Hynek zaprosił do współpracy 3 wrocławskie zespoły: Kultura Upadła, People Of The Hase, Evidence Based Medicine.

- Przesłuchałem kilkadziesiąt grup - opowiada reżyser. I dodaje: - Zależało mi na tych, którzy nie tylko potrafią grać na instrumentach, ale mają też coś do powiedzenia - to właśnie buntownicy tych czasów. Premiera spektaklu "Radio Armageddon. Transmisja" 16.11 w Teatrze Współczesnym. Na scenie zobaczymy m.in. Helenę Sujecką, Aleksandrę Dytko, Macieja Kowalczyka i Piotr Bondyra.

Posłuchajcie całej rozmowy z Tomaszem Hynkiem:

REKLAMA

To może Cię zainteresować