Muzyczny Wrocław: Oxford Drama i Sławek Przerwa

Maciek Szabatowski | Utworzono: 12.11.2014, 13:36
A|A|A

Do listy już znanych i cenionych (Sinusoidal, Rebeka, The Dumplings, Xxanaxx) mają szansę już za moment zupełnie na poważnie dołączyć nasi dzisiejsi goście - twórcy wrocławskiego projektu Oxford Drama.

Oxford Drama, duet producencko-wokalny Małgorzaty Dryjańskiej i Marcina Mrówki, to prawdopodobnie jeden z najmłodszych stażem projektów muzycznych w naszym mieście. Grają razem zaledwie od początku tego roku, ale zdążyli zrobić już całkiem sporo,by dać się zauważyć.

4 kwietnia pojawiła się ich EP-ka "Oxford Drama". W chwilę potem, pomimo a może właśnie dzięki tak krótkiemu stażowi, zespół odważnie wkroczył na scenę. Muzycy wystąpili m. in. przed Sky Ferreira, Trust, czy The Dumplings. Nadal eksperymentują i zapowiadają wydanie kolejnych rów‪nie ciekawych, co dotychczas kompozycji.

Na spotkanie z Małgosią i Marcinem oraz ich ich niezwykle subtelnie brzmiącą twórczością zapraszamy Was dzisiaj (środa, 12.11) po g.18:00. Na 89,8 FM zaprezentujemy Wam premierowo lwią część ich dotychczasowego muzycznego zbioru.

 
W drugiej godzinie naszą antenę spowiją dźwięki głównie z Islandii i zbiorów muzycznych naszego gościa. Gościem Muzycznego Wrocławia będzie znany wrocławski fotograf Sławek Przerwa.

Christian Scott w obiektywie Sławka Przerwy

(na zdjęciuChristian Scott w obiektywie Sławka Przerwy)

Przerwa na stałe współpracuje z festiwalami muzycznymi dokumentując najważniejsze wydarzenia na europejskiej scenie jazzowej.  Jego wystawę „Pasja w jazzie” z portretami takich gwiazd jak Sonny Rollins, Joshua Redman czy Kurt Elling islandzka publiczność mogła obejrzeć niedawno podczas Reykjavik Jazz Festiwal.

O wrażeniach z wyprawy na Islandię, anegdotkach z życia wrocławskiej sceny muzycznej oraz dalszych plany artystycznych nadworny fotograf m.in. festiwalu Jazztopad opowie Wam po g.19:00.


Zapraszam
Maciek Szabatowski

MUZYCZNY WROCŁAW
emisja: środy, g.18:00-20:00

REKLAMA

To może Cię zainteresować