Punkt Eklektik Session i Stealpot w Radiu RAM

Maciek Szabatowski | Utworzono: 29.10.2014, 09:03
A|A|A

Eklektik Session to międzynarodowa platforma artystyczna i cykl indywidualnych wydarzeń w formule całorocznego festiwalu. Jej celem jest promocja oraz integracja środowisk twórczych, zbliżenie kulturowe oraz umożliwienie dialogu pomiędzy artystami reprezentującymi różne dziedziny sztuki.

Od kilku lat formuła znanego wrocławskiego cyklu koncertów Eklektik Session znacząco się poszerza, a wymyślony przez Radka Bednarza, wrocławskiego basistę, muzyka m.in. formacji  Miloopa projekt, już po raz drugi łączy siły z twórcami bardzo podobnego projektu realizowanego w Norwegii.

PUNKT EKLEKTIK SESSION from Eklektik Session on Vimeo.

Dzięki tej współpracy w dniach 4-6 listopada we wrocławskim Kinie Nowe Horyzonty artyści z Polski i Norwegii prezentować będą swoje projekty specjalne. Usłyszymy m.in. mistrza jazzu współczesnego - Nilsa Pettera Molvaera, Eklektik Ensemble z Wrocławia oraz międzynarodowy projekt Ganesh Anandan & The Dark Dress duo.O programie drugiej odsłony Punkt Eklektik Session opowiedzą 29 października po godz. 18 w programie „Muzyczny Wrocław”, twórcy imprezy: Radek Bednarz (znany jako Bond) oraz Roli Mosimann - inżynier dźwięku, perkusista, muzyk elektroniczny, producent albumów i współpracownik takich artystów jak Mike Patton, Björk,czy The Young Gods.Druga część spotkania w „Muzycznym Wrocławiu” będzie poświęcona premierze nowej płyty „Days Made of Glass” katowickiego projektu Stealpot.

Za debiutancki album „Mass.Mess.AGE” jeden z programów Polskiego Radia uhonorował Stealpota nagrodą w 2006 roku za najlepszy debiut. Zarówno pierwsza jak i druga płyta („Indian Salon”) były ciepło przyjęte przez publiczność i krytykę, a Stealpot stał się także zwycięzcą ogłoszonego przez Johna Legenda i zespół The Roots konkursu na remix piosenki amerykańskiego piosenkarza.

Prezentowany dziś 89,8 FM „Days Made of Glass” to album o filmowym charakterze.
- Lubię wiele gatunków, dlatego też staram się nie zamykać w ramach jednego konkretnego nurtu. Główna myśl muzyczna nowej płyty to przede wszystkim połączenie elementów muzyki filmowej, znanych z poprzednich płyt przestrzeni oraz piosenek z dużym naciskiem na klimat i melodyjność” – zapowiada Szymon Folwarczny aka Stealpot.

O okolicznościach powstawania nowej płyty, także przy udziale wrocławskiego muzyka, Stealpot opowie nam po godzinie 19:00 w studiu „Muzycznego Wrocławia”.

REKLAMA

To może Cię zainteresować