Afrykarium otwarte dla wrocławian (SONDA)

Agata Wojciechowska, Przemek Gałecki | Utworzono: 26.10.2014, 11:26
A|A|A

Fot. Gregor Niegowski (Radio Wrocław)

Zwiedzający mogą zobaczyć zwierzęta w pierwszym w Polsce i największym w Europie oceanarium. Na prawie dwóch hektarach czeka masa atrakcji z Czarnego Lądu - hipopotamy, ryby słodkowodne jezior Malawi i Tanganiki, a także pingwiny oraz kotiki afrykańskie. Nie ma dodatkowych biletów, aby wejść do afrykarium, bo zwiedzimy je w ramach standardowego biletu do zoo.

- Spodziewamy się tłumów, więc prosimy o wyrozumiałość. Postaramy się, by wszyscy, którzy będą chcieli, zobaczyli afrykarium - mówi dr Radosław Ratajszczak dyrektor zoo:

Na budowę zużyto łącznie 36 000 m3 betonu i prawie 5 000 ton stali, wykopano i wywieziono 100 000 m3 ziemi. W całym Afrykarium jest w obiegu 15 milionów litrów wody, czyli tyle ile mieści się w 6 basenach olimpijskich. Aby "zasolić" basen Morza Czerwonego i wyprodukować wodę morską potrzebna było 140 ton soli. Trzeba to zobaczyć.

Sonda
Ta sonda już się zakończyła.

Czy wrocławskie Afrykarium może stać atrakcją turystyczną taką jak np. Rynek, Hala Stulecia czy Ostrów Tumski?

TAK
15
NIE
1
Wszystkich głosów: 16


Afrykarium jest czynne od godz. 9. Wejść będzie można do niego do godz. 19. Zamykane będzie o godz. 20. Zmieniają się także godziny otwarcia zoo: pawilony i wybiegi zewnętrzne będą dostępne dla zwiedzających do godz. 17. Kasy będą czynne do 18.45.

Aby łatwiej dojechać do nowej atrakcji wrocławskiego zoo przygotowane zostały specjalne linie komunikacji miejskiej - mówi Małgorzata Szafran z magistratu:

SPECJALNE LINIE TRAMWAJOWE:

• Z1 na trasie Marino – ZOO po trasie linii tramwajowej nr 1;
• Z2 na trasie Krzyki – ZOO po trasie linii tramwajowej nr 2;
• Z4 na trasie Cmentarz Grabiszyński – Zoo – Cmentarz Grabiszyński po trasie tramwajowej nr 4;
• Z10 na trasie Leśnica – ZOO – Leśnica po trasie linii tramwajowej nr 10.

Pierwsi wrocławianie już mieli okazje zwiedzić Afrykarium. Obiekt został otwarty dla dwóch tysięcy osób, by sprawdzić jakie będzie zainteresowanie i wrażenia. To był test, a przewodnikiem pierwszych zwiedzających był dyrektor Zoo, Radosław Ratajszczak:



Nie wszystkie wybiegi były zapełnione przez nieodpowiedni stan wody. By zbliżyć ją do najbardziej naturalnych warunków, pracownicy Zoo musieli m.in. wrzucić do nich śnięte śledzie.

CZYTAJ WIĘCEJ: Wrocławianie testowali afrykarium



Pierwsze komentarze były jednoznaczne:





Afrykarium jest gotowe 5 miesięcy przed terminem oddania. Jak zapewnia Radosław Ratajszczak, będzie się ono jeszcze rozrastało.


 

REKLAMA

To może Cię zainteresować