Trwa wielkie malowanie. Zdążą do poniedziałku?

Przemek Gałecki | Utworzono: 30.08.2014, 13:44
A|A|A

archiwum prw.pl

Na wrocławskich ulicach trwa walka z czasem. Drogowcy odświeżają i odmalowują 500 przejść dla pieszych. To finał akcji szkoła, która rozpoczęła się w połowie sierpnia. Listy zebr, które wymagają poprawek przygotowały dyrekcje szkół i straż miejska. Nie brakuje także zgłoszeń od samych rodziców, ale lista cały czas jest otwarta.

- W tym roku wyremontujemy aż 500 zebr, to rekord, ale co sezon ta lista jest bogatsza - mówi rzeczniczka Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta Ewa Mazur:

Co to oznacza dla kierowców? Rzeczniczka ZDiUM uspokaja, że na ulicach, które się korkują, prace będą prowadzone wyłącznie nocą. - Pracy jest sporo, ale nie powinno być wielkich zatorów - mówi Ewa Mazur:

Tegoroczna akcja szkoła jest rekordową, ale cena nie powala. Wykonawca prac wycenił odświeżenie 500 zebr na 180 tysięcy złotych. Dla porównania miasta w ubiegłym roku za mniejsze prace zapłaciło o 40 tysięcy złotych więcej. W sumie w tym roku na odnawianie sygnalizacji poziomej we Wrocławiu miasto przeznaczy ponad półtora miliona złotych.

REKLAMA