TUNNEL VISION Slow Burning (Płyta tygodnia)

Piotr Bartyś | Utworzono: 18.08.2014, 10:45
A|A|A

Czy spełnia oczekiwania? Moim zdaniem – tak. Jako autor bądź co bądź 12 takich albumów, wiem, że obok tego, co na krążku, ważne też, jak poukładane. Tutaj – Robert Amirian ma świetne ucho – nie dość, że piękne melodie, to jeszcze przejścia między nimi - palce lizać. Przypomnijmy, bo rzecz nieco bardziej skomplikowana niż zwykle, „Tunnel Vision” to wspólny tytuł serii składanek. Czyli za każdym razem skupiamy się na pewnym obszarze rzeczywistości, inny nastrój, inne brzmienia. „Slow Burning” to podtytuł pierwszego wydawnictwa. Muzyka w założeniu autorów ma pasować do nocnej podróży lub samotnego, zamyślonego wieczoru. Ale słuchaliśmy fragmentów tego wydawnictwa także w ciepłe letnie popołudnie i brzmiało świetnie. Znakomici artyści, niekoniecznie wielkie gwiazdy – wielkie indywidualności, ciekawe zjawiska muzyczne.

Agnes Obel, Fink, Meshelle Ndegeocello, The Cinematic Orchestra. I ci mniej znani Gem Club, Fallulah czy Here We Go Magic.

Na każdej składance z serii „Tunnel Vison” mają też się pojawiać premierowe utwory w wykonaniu artystów nagrywających dla NEXTPOPu. Na pierwszej kompilacji mamy premierowy utwór Fismolla pt. „The Healing" wykonany razem z OLY ( jej debiutancki album ma pojawić się w sklepach jesienią )  ponownie zremasterowaną na potrzeby BBC wersję utworu KARI pt. „The One", oraz utwór zespołu BOKKA, pt. „Wait for It", znany z koncertów, który nie znalazł się na ich debiutanckim krążku.

Z dumą a radością przypominamy, że RADIO RAM jest jednym z patronów medialnych albumu.Pełna tracklista:
1. FINK - Sort Of Revolution
2. THOMAS DYBDAHL -  I Just Can't Bring Myself To Say The Words
3. FALLULAH - Hold Your Horses
4. AGNES OBEL - Riverside
5. GEM CLUB - Red Arrow (John)
6. MESHELL NDEGEOCELLO - Bitter
7. LITTLE DRAGON - Twice
8. LOW ROAR - Patience
9. THE CINEMATIC ORCHESTRA - To Build A Home
10. WILLIAM FITZSIMMONS - Beautiful Girl
11. HERE WE GO MAGIC - Over The Ocean
12. KARI - The One (Remastered)
13. FISMOLL feat. OLY. - The Healing (Unreleased track)
14. BOKKA - Wait For It (Unreleased track)

Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować