Wielkie śpiewanie na wrocławskim rynku

Anna Geryn | Utworzono: 08.08.2014, 09:04
A|A|A

Paul McCreesh; fot. filharmonia.wroclaw.pl

100 muzyków i 130 śpiewaków od wtorku ćwiczy pod wodzą Agnieszki Franków-Żelazny i Paula McCreesha, aby zmierzyć się z monumentalnym dziełem Verdiego. - Proszę się nie obawiać smutku kojarzącego się z tego rodzaju muzyką - mówi Paweł Leśko, koordynator projektu Singing Europe:

Młodzi muzycy podzielą  się swoim talentem  w trakcie koncertu 9 sierpnia o godz. 19:00 w kościele pw. św. Marii Magdaleny. Wykonanie "Messa da Requiem" poprowadzi  Paul McCreesh, partie solowe zaśpiewają Ewa Vesin, Edyta Kulczak, Robert Murray i Jan Martínik, zagra Orkiestra Symfoniczna Narodowego Furum Muzyki. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Wcześniej, w piątek, wielkie śpiewanie na wrocławskim rynku. Każdy może dołączyć. - "We will rock you" to utwór, który można śpiewać i grać całym ciałem - przekonuje Leśko:

Chcecie dołączyć do wielkiego chóru składającego się ze 130 śpiewaków z Gdańska, Warszawy, Wrocławia i Torunia? Przyjdźcie 8 sierpnia o godz. 20 na wrocławskim rynek. Finał projektu Singing Europe zaplanowano na sierpień 2016, gdy Wrocław będzie Europejską Stolicą Kultury. Na stadionie miejskim zabrzmi chór złożony z 10 tysięcy głosów.

 

 

 

 

 

 

 

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować