Sobotnia kawa z jogą

Piotr Bartyś | Utworzono: 19.07.2014, 16:53 | Zmodyfikowano: 19.07.2014, 16:10
A|A|A

www.przestrzenrelaksacji.pl

Nie wszyscy wiedzą, że nasze miasto jest szczególnym miejscem na mapie Polski, jeśli chodzi o jogę. Tu uruchomiono pierwsze studia, we Wrocławiu wychodzi pismo Przestrzeń, tu ma siedzibę portal www.przestrzenrelaksacji.pl , regularne odbywają się seminaria i konwersatoria, co wtorek można wybrać się na trening.

Profesor Kulmatycki stworzył na wrocławskim AWF pierwsze w Polsce, dwuletnie Podyplomowe Studia Psychosomatycznych Praktyk Jogi (wcześniej także Studia Technik Relaksacyjnych), które cieszą się dużą popularnością. Niedawno w naszym mieście odbyła się konferencja „Joga w badaniach naukowych”, której inicjatorem był nasz gość.

Jakie były początki?

Wokół jogi wciąż jest wiele nieporozumień. Dla jednych - to gimnastyka, dla drugich - ezoteryczna wiedza tajemna, a prawda tkwi pośrodku:

Joga odstresowuje już na podstawowym poziomie:

Czy my, Europejczycy, jesteśmy bardziej zestresowani?Jak udało się przezwyciężyć nieufność środowiska naukowego w stosunku do jogi?Dlaczego Wrocław jest szczególnym miejscem na mapie Polskiej jogi? W jakich schorzeniach jej ćwiczenie na pewno pomaga?Zastosowanie technik relaksacyjnych w sporcie:I na końcu o niezwykłym doświadczeniu z odległej podróży:REKLAMA