Seniorzy chcą pobić Rekord Guinnessa

Monika Jaworska | Utworzono: 10.07.2014, 17:02 | Zmodyfikowano: 10.07.2014, 15:06
A|A|A

Fot. www.radioram.pl

Akademia Rozwoju Seniora działa przy Wrocławskim Centrum Seniora. Za udział w niej nie trzeba płacić, wynagrodzeń nie otrzymują także wykładowcy. - Zakładając Akademię myśleliśmy o tym, aby liderzy środowiska seniorskiego mogli jeszcze bardziej intensywnie działać na jego rzecz. Nie spodziewaliśmy się, że projekt spotka się z tak dużym zainteresowaniem. Mamy już trzy roczniki słuchaczy – mówi Robert Pawliszko z Wrocławskiego Centrum Seniora.Do Akademii wciąż zgłaszają się nowi słuchacze, poszerza się także zasięg tematów zajęć. Organizowane są np. warsztaty rękodzieła i jogi, ale także szkolenia dotyczące zarządzania finansami. Szczegóły działalności Akademii można znaleźć na stronie internetowej WCS – wystarczy w wyszukiwarce wpisać hasło „Wrocławskie Centrum Seniora”.

- Warsztaty organizowane są praktycznie przez cały rok. Teraz przygotowujemy kapelusze, które niekiedy przypominają prawdziwe dzieła sztuki. Wzory bierzemy np. z opisów z książek – opowiada Pawliszko.We wrześniu na wrocławskim Rynku rozpoczną się Dni Seniora. 19 września podczas inauguracji zaplanowano Marsz Kapeluszy.

- Tego dnia spróbujemy też pobić Rekord Guinnessa w liczbie osób w kapeluszach zgromadzonych w jednym miejscu – zapowiada Małgorzata Jamróz, koordynatorka Dni Seniora.

W ramach Dni Seniora atrakcje także w Hali Stulecia – będą Targi Senioralne, bal w klimatach z lat 50. i 60. oraz specjalny pokaz fontanny multimedialnej.

REKLAMA

To może Cię zainteresować