Wybrali wykonawcę CHZ

Alicja Mikłaszewicz | Utworzono: 08.07.2014, 14:23 | Zmodyfikowano: 08.07.2014, 15:25
A|A|A

Wizualizacje: Pracownia Projektowa Maćków

Zwycięzca realizacji chce za przebudowę zajezdni ponad 19 mln zł. Odwołań pozostałych firm nie było. Muzeum ma prowadzić Ośrodek Pamięć i Przyszłość. Według dyrekcji prace powinny się zacząć  wiosnę przyszłego roku.

Placówka na inwestycję dostała 15 mln zł unijnej dotacji.

W nowym muzeum prezentowane będą materiały dotyczące najnowszej historii Wrocławia. Lokalizacja nie jest oczywiście przypadkowa - zajezdnia to symboliczne dla Wrocławian miejsce, w którym rodziła się dolnośląska Solidarność.

Inter - System w tej chwili buduje najważniejsze miejskie inwestycje. Właśnie trwają prace przy afrykanarium w ZOO i na terenie Narodowego Forum Muzyki.

Tak opowiada o projekcie Ośrodek Pamięć i Przyszłość:

Dlaczego zajezdnia przy ul.Grabiszyńskiej
Tutaj 26 sierpnia 1980 roku wybuchł strajk solidarnościowy z robotnikami z Wybrzeża. Była to chwila narodzin wrocławskiej Solidarności, ale też ważny moment w formowaniu tożsamości współczesnego Wrocławia.

Co tu będzie się działo?
Zajezdnia przy ul. Grabiszyńskiej zamieni się w miejsce nowoczesnych wystaw historycznych, projektów edukacyjnych i wydarzeń związanych z historią naszego miasta i regionu. Chcemy wspólnie z Wami zbudować to miejsce! Wystawa główna zaaranżowana w hali zajezdni będzie poświęcona całej powojennej historii Wrocławia, Dolnego Śląska i innych regionów włączonych do Polski w wyniku II wojny światowej (tzw. ziem zachodnich po 1945 roku). Będzie to spotkanie z historią naszych dziadków i rodziców oraz nas samych. Wystawy czasowe (kilka każdego roku) dotyczyć będą różnych zagadnień szczegółowych z naszej powojennej historii takich jak np. życie codzienne, sport, odbudowa miast itp.

Co oprócz wystaw?
Zajezdnia będzie też miejscem spotkań. Dlatego na jej terenie znajdzie się też kawiarnia, sala konferencyjna i mały park. Ważnym elementem programu instytucji będzie otwartość na pomysły, koncepcje i prezentacje przygotowywane przez Wrocławian.

REKLAMA

To może Cię zainteresować