Katarzyna Bonda: Dbam o czytelnika (WYWIAD)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 18.06.2014, 13:32 | Zmodyfikowano: 18.06.2014, 11:36
A|A|A

fot. Zuzanna Pol, katarzynabonda.pl

 

Zygmunt Miłoszewski nazwał ją królową polskiego kryminału. Właśnie się ukazała najnowsza powieść Katarzyny Bondy pt. POCHŁANIACZ, pierwsza z czteroczęściowego cyklu książek, które łączy postać głównej bohaterki Saszy Załuskiej, profilerki, czyli osoby układającej profile przestępców, co pomaga policjantom w wykrywaniu sprawców.

Spotykamy się w jednym z wrocławskich hoteli, pijemy (ona pije) kawę i rozmawiamy m.in. o tym, dlaczego Bonda pisze grube książki, a czytelnicy uwielbiają je czytać:

Katarzyna Bonda jest autorką trzech powieści kryminalnych, z wykształcenia dziennikarką, pracowała m.in. w Newsweeku, Wprost i TVP. Ukończyła też scenariopisarstwo w łódzkiej Filmówce, wykłada w szkole kreatywnego pisania w Warszawie.

Jej debiutancka książka - SPRAWA NINY FRANK - była nominowana do Nagrody Wielkiego Kalibru. Najnowsza - POCHŁANIACZ - rozpoczyna cykl nie tylko kryminalnych powieściowych zagadek, ale też drogę pokonywania przez główną bohaterkę jej czterech żywiołów. Jak to jest z żywiołami Katarzyny Bondy?

REKLAMA

To może Cię zainteresować