Wrocław znów zielony. Wielkie sadzenie

Gregor Niegowski | Utworzono: 17.06.2014, 20:07 | Zmodyfikowano: 18.06.2014, 05:34
A|A|A

fot. materiały prasowe

Wrocław ma być znów bardziej  zielony. Miejscy urzędnicy przedstawili we wtorek szczegółowy plan nasadzeń drzew wzdłuż Odry na 3 lata.

- Akcja będzie trwała do końca 2017 roku, tak by wyrównać bilans po wycince, która była konieczna przy remoncie wrocławskiego węzła wodnego - tłumaczy wiceprezydent Adam Grehl, dodając, że wielkie sadzenie już się rozpoczęło. Wiosną zostało posadzonych 1000 drzew, następne 1500 czeka na jesień - mówi Grehl:


      

Miasto przeznaczy na nowe drzewa 3 miliony złotych. Cieszymy się, że problem masowej wycinki został poruszony. - Czekamy teraz na konkretne działania. Trzymamy kciuki za prezydentów, by w tym postanowieniu wytrwali, także po wyborach - mówi Piotr Tyszko z Eko Fundacji:Masowa wycinka drzew miała związek z przebudową węzła wodnego przy Odrze. Wrocław na posadzenie nowych wyda teraz 3 miliony złotych.

O szczegółowym planie nasadzeń informował Tomasz Ossowicz, dyrektor Biura Rozwoju Wrocławia. Wyodrębniono w nim dwie strefy: pierwsza obejmuje przestrzeń do 150 metrów od koryta Odry, druga  - 300 metrów. Strefy zostały podzielone na cztery typy: bulwary i promenady, zieleń uliczna, parki oraz skwery i zieleńce.

Najwięcej nowych drzew - blisko 1900 wyrośnie na bulwarach, m.in. w okolicach ul. Sikorskiego (140), Kanałowej (130), Bydgoskiej (60), Joliot-Curie (41), na bulwarze Kaczyńskich (15).

Także parki zyskają na wielkiej akcji urzędników. W Swojczyckim przybędzie 50 nowych "lokatorów", w parku Dąbskim w okolicy Wittigowa, czyli kampusu Politechniki Wrocławskiej - 60.

zdjęcia: materiały prasowe

REKLAMA

To może Cię zainteresować