Akademia Muzyczna w Strefie Młodych (POSŁUCHAJ)

Maciek Przestalski | Utworzono: 17.06.2014, 09:30 | Zmodyfikowano: 08.07.2014, 08:39
A|A|A

Usytuowany u zbiegu Podwala i placu Jana Pawła II kampus łączy w sobie architekturę świetną nowoczesną architekturę z budynkiem XIX wiecznym, do którego szkoła przeniosła się w połowie lat 90-tych. O historii szkoły opowiedział nam więcej rektor uczelni prof. Krystian Kiełb. Ale naszą wędrówkę po pełnych dźwięków (była sesja) rozpoczęła się od rozmów ze studentami.

O specyfice studiowania w szkole muzycznej opowiadał będący na piątym roku Adam Porębski:

A jak wyglądają egzaminy końcowe na uczelni muzycznej i co na czym polega studiowanie kompozycji:Marcelina Beucher, doktorantka która niedawno otrzymała nagrodę dla najlepszej debiutującej śpiewaczki opowiedziała studiowaniu śpiewu i pracy głosem:Akademie Muzyczną odwiedziłem podczas sesji, w związku z czym łatwo było spotkać kogoś kto akurat ćwiczy i przy okazji chętnie opowie swojej uczelni. Wśród napotkanych rozmówców był między innymi perkusista Adam Bednarz:
Na koniec pierwszej Strefy Młodych poświęconej w całości wrocławskiej Akademii Muzycznej o historii uczelni opowiedział rektor profesor Krystian Kiełb:Krystian Kiełb to najmłodszy rektor w Polsce, a do tego uprawia dość nietypową dla profesora dyscyplinę sportu:

REKLAMA

To może Cię zainteresować