Night Marks Electric Trio i Yuuki

Maciek Przestalski | Utworzono: 16.05.2014, 14:16 | Zmodyfikowano: 20.05.2014, 10:11
A|A|A

Jak zawsze RAM Session organizujemy z udziałem publiczności, ale w gronie bardzo kameralnym, co jest okazją do słuchania muzyki w szczególnej atmosferze. O tym, jak zdobyć zaproszenie na koncert będziemy mówić na antenie Radia RAM od poniedziałku, 19 maja. Słuchajcie nas, bo zapowiada się ciekawy wieczór.

W Studiu Słuchowiskowym tym razem wystąpią dwie grupy – Night Marks Electric Trio oraz Yuuki.

NMET to oryginalny tercet łączący hip-hop z soulowym dziedzictwem i nowoczesnym brzmieniem muzyki elektronicznej. Zespół zakończył właśnie pracę nad debiutancką płytą. Na klubowych scenach Night Marks Electric Trio obecne jest od kilku lat. Mają na swoim koncie remiksy utworu Envee’go („Love Theories”) i Roberta Glaspera („Move Love”), który zdobył wysokie, 5. miejsce w międzynarodowym konkursie organizowanym przez legendarną wytwórnię Blue Note. Wystąpili gościnnie na płycie En2aka (fenomenalny „Trust Bust”).Night Marksów nie zabrakło również na „Niewidzialnej Nerce", ważnym muzycznym projekcie, w którym młode pokolenie muzyków złożyło hołd pionierskim czasom kultury hip-hop w Polsce. Dwupłytowy album promował utwór „Dźwięki stereo” DJ 600V, którego remiks nagrało właśnie Night Marks Electric Trio.

W czerwcu tego roku – nakładem wytwórni U Know Me Records – ukaże się długo oczekiwane EP Night Marks Electric Trio. Z niej pochodzą singlowe utwory -  „Glorious Tune” nagrany z amerykańskim raperem Raashanem Ahmadem oraz „Leki”. Równolegle muzycy z NMET zostali zaproszeni przez Paulinę oraz Natalię Przybysz do pracy nad wspólnym projektem o nazwie Archeo.

Night Marks Electric Trio feat. Raashan Ahmad - Glorious Tune from Sebastian Juszczyk on Vimeo.

Kolejnym wykonawcą majowego RAM Session będzie grupa Yuuki. Ich twórczość opisywana jest jako kompilacja elektroniki, folku i transowego groove'u. Jesienią ubiegłego roku zespół wydał swój pierwszy singiel/video „Myśli ust”, a za kilka dni ukaże się kolejna produkcja Yuuki pt. „History”.Zespół tworzą wokalistka Katarzyna Wypchło, muzyk i producent Marek Pędziwiatr oraz Adam Kabaciński, basista, absolwent Wydziału Jazzu na Akademii Muzycznej w Katowicach.Lista artystów i zespołów z Polski i zagranicy, z którymi współpracują lub współpracowali Wypchło, Pędziwiatr i Kabaciński jest imponująca. To m.in. Paulina i Natalia Przybysz, Grażyna Łobaszewska, Krystyna Prońko, Andrzej Smolik, Abradab, LUC, Natalia Lubrano, Kasia Mirowska, ale także Raashan Ahmad, Jeru The Damaja, El Muso, Jesse Boykins III, Coultrain, także Szczeciński Teatr Pleciuga, Szczecin Gospel Choir. Co ciekawe – i to w przypadku RAM Session rzecz łącząca obu naszych wykonawców – Marek Pędziwiatr z Yuuki współpracował również z Night Marks Electric Trio.

Koncert Night Marks Electric Trio i Yuuki w ramach cyklu RAM Session z udziałem publiczności nagramy w Studio Słuchowiskowym 27 maja. Występu obu zespołów będzie można posłuchać na antenie Radia RAM w piątek, 30 maja, od godz. 20.
Maciej Przestalski

REKLAMA

To może Cię zainteresować