Kim są najlepsi projektanci? To dzieci!

Małgorzata Węgrzyn | Utworzono: 16.05.2014, 11:55 | Zmodyfikowano: 16.05.2014, 09:58
A|A|A

Zdjęcia: Małgorzata Węgrzyn

Hasłem tegorocznej edycji Wroclove Desing jest "Design otwarty". Chodzi nie tylko o wymianę nowych pomysłów i rozwiązań, ale także coś, co łączy otaczający nasz świat. To wspólny mianownik dla technologii, mobilności, rzemiosła, czy działalności dzieci.

Ważnym zagadnieniem podczas tegorocznego Wroclove Design jest także dostosowanie designu do funkcjonowania osób niepełnosprawnych. Każdego roku miejsce, w którym odbywa się festiwal jest znaczące dla Wrocławian - rok temu była to Hala Stulecia, natomiast tegoroczna impreza gości w budynku Dworca Głównego PKP.

Na warsztatach w specjalnej strefie KIDS DESIGN najmłodsi mogą zaprojektować pokój, zbudować igloo, uszyć swój T-shirt i stworzyć własną grę planszową. Dzieci można uczyć organizacji przestrzeni na trzy sposoby - wyjaśnia Tamara Chorążyczewska - koordynator strefy KIDS.

Na najmłodszych czeka też wspólne czytanie bajek - w sobotę i niedzielę o godzinie 12.00. Festiwal organizowany jest w budynku Dworca Głównego PKP i potrwa do 18 maja.


Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować