Oto najlepsze parki Wrocławia (SONDA)

Justyna Kościelna | Utworzono: 06.05.2014, 15:33 | Zmodyfikowano: 06.05.2014, 14:06
A|A|A

Ala Haftkiewicz ma niecałe 3 lata, ale już zwiedziła większość wrocławskich parków. Nie we wszystkich równie dobrze się jej psociło - były miejsca, w które nie chciałaby wrócić już nigdy więcej. Jesteście ciekawi, które to? Zobaczcie poniższy ranking.

- Zestawienie powstało z prozaicznego powodu - lubimy niebanalnie spędzać czas z córką, postanowiliśmy więc sprawdzić, w którym parku będziemy najlepiej się bawić - tłumaczy Damian Haftkiewicz, tata Alicji, który z żoną Kamilą prowadzi bloga www.slowdaylong.pl.

Alicja z rodzicami testowała wrocławskie parki. Zdjęcia: www.slowdaylong.pl

Haftkiewiczowie odwiedzili 19 parków. Każdemu przyznawali oceny od 0 do 6 w ośmiu różnych kategoriach (park przyjazny dzieciom; park przyjazny rowerzystom; czystość; cisza i spokój; malowniczość; infrastruktura; tłoczność; atrakcyjność piknikowa).

- Jednym z naszych odkryć był Park Wschodni. Mimo kilku wad - na przykład plac zabaw nie jest przystosowany dla małych dzieci, wiele mu można wybaczyć, bo panuje tam niewyobrażalny spokój. Jest też fantastyczna rzeka, która nas oczarowała - wyjaśnia Damian Haftkiewicz. 


Blogerzy przyznają, że we Wrocławiu nie ma parku idealnego. Ale jest kilka, które do ideału się zbliżają. Gdy zsumowali wszystkie punkty, na podium znalazły się: Park Pawłowicki (45 pkt), Park Leśnicki (43 pkt), Park Szczytnicki (43 pkt) i Park Wschodni (39 pkt). W kategorii park przyjazny dzieciom zwyciężyły: Ogród Staromiejski, Park Staszica, Park Południowy i Park Leśnicki.

Na piknik, zdaniem Haftkiewiczów, najlepiej wybrać się do parków: Pawłowickiego, Wschodniego i Złotnickiego, aby podziwiać widoki do Wschodniego, Pawłowickiego, Szczytnickiego i Leśnickiego (własnie one są najbardziej malownicze), a gdy chcecie pobyć sami do Wschodniego i Pawłowickiego, które są najmniej zatłoczone.

W Parku Stanisława Tołpy, Południowym i Stabłowickim natkniecie się na śmieci (zamykają stawkę w kategorii czystość), a w Parku Tysiąclecia nie macie czego szukać z dziećmi. - Widać to po minie Ali, która strasznie się tam nudziła - mówi pan Damian. 

Na samym dole zestawienia znalazły się parki: Tołpy (18 pkt), Stabłowicki (19 pkt), Tysiąclecia (20 pkt) i Żernicki (22 pkt). Pełen raport, wraz z uzasadnieniem, znajdziecie TUTAJ.

Zdjęcia: www.slowdaylong.pl

Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować