Gdzie się wybrać na majówkę?

Piotr Pietraszek, Michał Hamburger | Utworzono: 01.05.2014, 00:04 | Zmodyfikowano: 30.04.2014, 22:09
A|A|A

fot. ReubenInStt/Flickr

1 maja na Wyspie Słodowej we Wrocławiu wystąpi Eric Burdon wraz z kultowym zespołem The Animals, a na Rynku fani gitarowych brzmień z całej Polski i Europy postarają się po raz kolejny pobić Rekord Guinnessa we wspólnym graniu utworu "Hey Joe" rozsławionego przez Jimiego Hendrixa. Rekordowe granie na Rynku rozpocznie się o 16.00, koncert  Animalsów na Wyspie Słodowej pół godziny później.

Znanych wykonawców nie zabraknie także podczas kolejnych dni wrocławskiej Majówki 2014. 2 i 3 mają na Wyspie Słodowej zagrają i zaśpiewają m.in. Indios Bravos, Waglewski Fisz Emade, Coma, Happysad, Farben Lehre, Jamal, Piersi, Mela Koteluk, Strachy na Lachy i Hunter. Koncerty każdego dnia rozpoczynać się będą o godz. 13.00. Majową atrakcję dla fanów rockowo-bluesowych brzmień przygotowała gmina Długołęka.

2 maja w hali sportowej w Borowej odbędzie się koncert zespołu Dżem. Przed gwiazdą wieczoru na scenie zaprezentuje się lokalna grupa rockowa Temperatura. Po koncercie Dżemu zagra zespół Nevermind. Początek imprezy o godz. 18.00.Na sportowo i muzycznie obchodzone będą tegoroczne Dni Jelcza-Laskowic. Od 1 do 3 maja w mieście odbędzie szereg imprez rekreacyjnych, wśród nich m.in.: Maraton Jelcz-Laskowice, biegi przełajowe dla dzieci, turnieje koszykówki i tenisa stołowego, oraz wycieczka rowerowa. O wrażenia artystyczne zadbają natomiast  De Mono, Manchester oraz Natural Dread Killaz.

Muzyczny charakter będzie tegoroczna Oławska Majówka. 3 maja na scenie tamtejszego Ośrodka Kultury będzie można zobaczyć i usłyszeć Hey, Kim Nowak, Őszibarack i This Great End.

Muzyka poważna, choć nie zawsze w poważnym wydaniu wypełni program Międzynarodowego Festiwalu "Muzyka epok" w Dusznikach Zdroju. Rozpoczną go już 30 kwietnia o godz. 20.00 specjaliści od kabaretowego grania muzyki klasycznej, czyli grupa MoCarta. W kolejnych dniach Festiwalu wystąpią m.in.: zespół Plateau, chór Makrotumia oraz Renata Przemyk i Akustik Trio.

Muzyczno-kabaretowe wydarzenia zdominują majówkę w Polkowicach. Od 1 do 3 maja na deskach amfiteatru w Parku Miejskim pojawią się m.in. kabaret Smile, Tomasz Jachimek, Łzy, Trubadurzy, Czerwone Gitary oraz Tercet Egzotyczny. Nie zabraknie również młodych gwiazd polskiej sceny muzycznej: zespołu Loka i Natalii Szroeder.Od 1 do 4 maja święto swego patrona obchodzić będzie Lądek Zdrój. W programie dni św. Jerzego znajdą się m.in.: turnieje i animacje łucznicze, pokaz gry na dudach szkockich oraz spacer traktem św. Jerzego. W części muzycznej utwory Jacquesa Brela wykonają artyści Teatru Piosenki Francuskiej. Na scenie pojawią się zespoły: Sexi Mama, Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa oraz grupa Zakaz.

Na majówkę w historycznym klimacie już tradycyjnie zaprasza Zamek Kliczków. 1 maja już po raz 12. zorganizowany zostanie tam turniej rycerski. W corocznej bitwie o zamek nie zabraknie szczęku mieczy, zgrzytu zbrój, galopujących koni i potężnych salw armatnich. Na wszystkich gości czekają kramiki z różnościami, nie tylko ze średniowiecza.Tradycyjnie już przez girlandy kwiatów, występy artystyczne, tańce średniowieczne, warsztaty formowania drzewek bonsai maj witany będzie na Zamku Książ. Od 1 do 4 maja trwać tam będzie 26. Festiwal Kwiatów i Sztuki. Emblematami tegorocznej edycji imprezy będą egzotyka, harmonia i finezja, a motywem przewodnim - orientalizm, który  przybliży odwiedzającym kulturę Dalekiego Wschodu. Dekoracje kwiatowe wykonane zostaną przez prawdziwych wirtuozów florystyki, którzy już nie raz pokazali, że ich wyobraźnia i kreatywność przekracza wszelkie granice roślinnego świata.

Sporo atrakcji czeka na zwiedzających  podczas weekendu majowego. Centrum informacyjne Karkonoskiego Parku Narodowego przygotowało specjalny program na długi weekend. Każdy z dni będzie poświęcony innemu tematowi. 1 maja przebiegnie pod hasłem "Laboranci Gór Olbrzymich". W czwartek przede wszystkim będzie można uczestniczyć w warsztatach terenowo-stacjonarnych oraz malarskich. Przedstawione zostaną zielarskie skarby Karkonoszy, wystawa historycznych map oraz specjalnie przygotowane gry i zabawy dla najmłodszych.

W piątek będzie można odkryć podziemne skarby gór olbrzymich, minerały Karkonoszy oraz zwiedzić z przewodnikiem Domek Laboranta, jak i ogród ziół oraz krzewów karkonoskich. Dzieci będą mogły wziąć udział w zabawach poświęconych poznaniu historii Walończyków i ich patrona Ducha Gór. 3 maja dzieci będą rozwijały swoje zmysły w celu poznania przyrody na specjalnych warsztatach terenowych dla najmłodszych. Wszystkie te atrakcje w Centrum Informacyjnym KPN w Karpaczu oraz w Domku Myśliwskim usytuowanym przy niebieskim szlaku turystycznym na Śnieżkę

Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować