Studencki autostop do Walencji

Maciek Przestalski | Utworzono: 25.04.2014, 10:20 | Zmodyfikowano: 25.04.2014, 10:31
A|A|A

Organizatorem tych nietypowych zawodów jest Klub Podróżników BIT działający przy samorządzie studentów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Wyścig rozpocznie się przed gmachem uczelni. Jego uczestnicy będą mieli do pokonania – wyłącznie autostopem – 2350 kilometrów. Metę zaplanowano w hiszpańskiej Walencji.

Historia autostopowego ścigania sięga majowego weekendu roku 2009. Od tego czasu studenci podróżowali między innymi do Chorwacji, Włoch i Hiszpanii. Liczba uczestników rosła z roku na rok. W ubiegłorocznej edycji Auto Stop Race  do Rzymu jechało ponad 1000 wrocławskich studentów.

W tym roku ponad pięćset par autostopowiczów wybiera się do Walencji. Niech liczni, ubrani w granatowe koszulki z logo imprezy i czekający na transport studenci, którzy pojawią się na ulicach Wrocławia, nie będą dla nikogo zaskoczeniem. O Auto Stop Race 2014 możecie przeczytać także na stronie www.autostoprace.pl

W drugiej części programu „Strefa Młodych” rozmawialiśmy także o sprawach socjalnych na wrocławskich uczelniach. O tym, kto może dostać stypendium, ile pieniędzy czeka na uzdolnionych studentów i jakie są kryteria ich przyznawania mówiła Janina Jasińska, kierownik Działu Pomocy Socjalnej dla Studentów i Doktorantów na Politechnice Wrocławskiej.

 

Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować