Polinka jednak pójdzie do remontu?

Radio RAM | Utworzono: 17.04.2014, 15:25 | Zmodyfikowano: 17.04.2014, 13:27
A|A|A

Jak dowiedziało się Radio RAM odpowiedzialna za Polinkę firma Doppelmeyr rozpoczęła dziś naprawę części usterek zgłoszonych przez Politechnikę Wrocławską. Natomiast jutro ma podać harmonogram naprawy uszkodzonego wagonika.

To na pewno jest pewnego rodzaju krok do przodu w tej patowej sytuacji, która wytworzyła się wokół Polinki. Zagraniczna firma nie jest już operatorem kolejki, ale uczelnia odmówiła jej przejęcia, właśnie ze względu na uszkodzenia.

Sprawa obiła się o główne władze firmy - Politechnika wezwała zarządzających do naprawy wagonika. I jest pewnego rodzaju przełom.

W międzyczasie na brzegu Odry pojawiły się już znaki ostrzegające o kolejce - przypomnijmy, że to właśnie tam doszło wypadku. Dźwig, który przewoziła barka zahaczył o wagonik gondoli. W środku byli pasażerowie - nikomu nic się nie stało.

Znaki informują o wysokości ładunku z jakim można przepływać pod kolejką.

Pytana o termin uruchomienia Polinki rzecznik uczelni Agnieszka Niczewska odpowiada nam, że stanie się to w najbliższym możliwym terminie, w którym pasażerowie będą mieli zapewnione bezpieczeństwo.

fot. Politechnika Wrocławska

Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować