“Lift Your Spirit” płytą tygodnia

Wojciech Jakubowski | Utworzono: 07.04.2014, 15:37 | Zmodyfikowano: 14.04.2014, 09:49
A|A|A

Aloe Blacc (a tak naprawdę Egbert Nathaniel Dawkins III), to wokalista soulowy, który zanim rozpoczął karierę solową, był współtwórcą wielu projektów muzycznych, w których dominowały klimaty hip hopowe.

Jego pierwsze solowe wydawnictwo to EP-ka "The Aloe Blacc" z 2003 roku. Potem przyszły albumy: "Shine Through" z 2006 i "Good Things" z 2010, który zawiera wielki przebój „I Need a Dollar".

Teraz do naszych rąk trafia krążek „Lift Your Spirit".

- Na „Lift Your Spirit" Aloe podąża w nieco innym niż zwykle kierunku muzycznym, prezentując swoim fanom prawdziwie porywającą mieszankę folku, popu i soulu. „Po wielu latach pracy z różnymi stylami muzycznymi, nareszcie na pograniczu folku i soulu znalazłem brzmienie, które idealnie odpowiada mojej wizji" - tłumaczy Blacc.

Dorastający przy dźwiękach wczesnego hip - hopu spod znaku Public Enemy czy De La Soul, artysta szybko zainteresował się takimi legendami soulu jak Donny Hathaway, czy Marvin Gaye, a potem także sceną folk i dokonaniami Joni Mitchell i Jamesa Taylora.

Te dosyć odległe fascynacje muzyk znakomicie połączył ze sobą na "Lift Your Spirit", gdzie soul miesza się rock & rollową energią, hip-hopową zadziornością i folkową wrażliwością, a także popowymi melodiami.

Całość uzupełniają poetyckie, niezwykle wnikliwe teksty, do których Blacc przywiązuje szczególną wagę - jego największą artystyczną aspiracją jest dostać zaproszenie do Songwriters Hall of Fame - informuje wydawca albumu.

- Jestem bardzo dumny z tego jak się rozwinąłem jeśli chodzi o pisanie tekstów - dodaje Blacc.

Aloe Blacc “Lift Your Spirit”

1. Wake Me Up

2. The Man

3. Soldier in the City

4. Love Is The Answer

5. Here Today

6. Wanna Be With You

7. Lift Your Spirit

8. Red Velvet Seat

9. Can You Do This

10. Ticking Bomb

11. Eyes of a Child

REKLAMA