Będzie bój o kolejkę Politechniki?

Radio RAM | Utworzono: 28.03.2014, 15:35 | Zmodyfikowano: 28.03.2014, 14:47
A|A|A

W marcu o jeden z wagoników zahaczył dźwig płynący na barce. Nikomu nic się nie stało, ale kolejka do tej pory stoi.

Operator Polinki szwajcarska firma Doppelmayr zapowiadała, że uszkodzony wagonik zostanie naprawiony za granicą i pod koniec marca kolejka ruszy. Wagonik jednak nadal jest we Wrocławiu i prawdopodobnie będzie naprawiany na miejscu. Oficjalnie strony nie udzielają żadnych informacji w tej sprawie.

W sprawie kolejki trwają trudne negocjacje między firmą a Politechnika Wrocławską. I jak dowiedziało się Radio Wrocław jest spore zamieszanie - od przyszłego tygodnia, konkretnie od 1 kwietnia zarządzanie Polinką przejmuje uczelnia.I prawdopodobnie Politechnika przejmie uszkodzoną kolejkę - trzeba będzie zatem zapłacić za naprawę...dotychczasowemu operatorowi czyli szwajcarskiej firmie. A tego uczelnia nie chce, bo wypadek wydarzył się wcześniej.

Pojawiła się też kwestia związana z oznakowaniem Odry w związku z funkcjonowaniem kolejki. Nie stanęły tam znaki informujące o wysokości, na jakiej kursują wagoniki.

Dodajmy, że w sprawie wypadku na Odrze wrocławski Urząd Żeglugi Śródlądowej prowadzi postępowanie administracyjne. Na jego wyniki trzeba będzie jednak poczekać jeszcze kilka, a może nawet kilkanaście tygodni.

Zobacz również:

Dźwig uszkodził kolejkę Politechniki

Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować