MIASTOMOVIE:WRO SZTUKA

Radio RAM | Utworzono: 25.03.2014, 11:37
A|A|A

Odwołując się do przemian społecznych na całym świecie, zapoczątkowanych przez ludność miast Egiptu, Syrii, Ukrainy chcielibyśmy zwrócić uwagę, że pewnego rodzaju zachowania pojawiające się pod wpływem długotrwałej anomii, jak również w przypadku kultury dominującej, mogą prowadzić do zastępowania ich kontrkulturą. Ta kontrkultura nie musi przyjmować brutalnego wymiaru, ale dzięki używaniu pokojowych narzędzi, może stanowić o zmianach przestrzeni publicznej, jakości życia.

Akcja sadzenia drzew przez ekorebeliantów będzie miała charakter ekologiczny i artystyczny. Działania mają wskazywać na potrzebę podtrzymywania i pielęgnacji zieleni miejskiej, stanowiącej naturalne bogactwo każdego miasta. Szczególnie Wrocławia. Pełną dokumentację tych działań zobaczymy w Studio BWA Wrocław.
►Partnerem wydarzenia jest BWA Wrocław 27.03.2014 | 21:30, Studio BWA

Instalacja – Srebrne oczy, srebrne zły - Krystian Truth Czaplicki

Instalacja Krystiana Trutha Czaplickiego pojawia się w odizolowanej, dla większości mieszkańców, przestrzeni Wrocławia. Tyły Sceny Kameralnej Teatru Polskiego, według przekazywanych informacji, pełniły niegdyś funkcję rzeźni, domu publicznego, kina, dziś są magazynami, w których przechowywana jest scenografia. Ukryte pod ziemią bunkry, opuszczone piwnice stanowią podłoże dla rzeźby, która zdaje się z nich wyrastać. Praca Trutha, przypominająca powszechne w mieście stojaki, standy reklamowe, jest pozostałością po znaku, śladem po informacji o potencjalnych wydarzeniach, które mogły się w danym miejscu rozegrać. Niedostępne podwórko jest zatem symbolem przestrzeni miejskiej w ogóle, posiadającej nieskończone ilości historii, skojarzeń i wspomnień.

Krystian Truth Czaplicki – urodzony we Wrocławiu w 1984 roku. Absolwent Katedry Wzornictwa Wrocławskiej ASP, jeden z najciekawszych artystów młodego pokolenia, tworzących rzeźby i instalacje w przestrzeni publicznej. Brał udział w wielu projektach i wystawach w Polsce i za granicą, współpracował m.in. z takimi instytucjami, jak Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, Muzeum Sztuki w Łodzi, CSW Zamek Ujazdowski, Królikarnia / Muzeum Narodowe w Warszawie, Bergen Kunsthall w Norwegii, Muzeum Vasarely’ego w Budapeszcie czy Dum Umeni Mesta Brna w Czechach. Jego prace pojawiały się m.in. na ulicach Warszawy, Londynu, Manchesteru, Bordeaux, Rzymu czy Moskwy. Laureat nagrody WARTO 2014.

Praca dostępna w terminie 27 marca-15 kwietnia w podwórku Sceny Kameralnej Teatru Polskiego we Wrocławiu przy ul. Świdnickiej 28.

Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować