Pink Martini i rodzeństwo von Trapp

Wojciech Jakubowski | Utworzono: 12.03.2014, 17:59 | Zmodyfikowano: 15.03.2014, 07:43
A|A|A

Muzycy Pink Martini znów zaskakują - na swoim najnowszym wydawnictwie zamieścili utwory z przeróżnych, bardzo często odległych i egzotycznych zakątków świata. Mamy tu kompozycje szwedzkie, rwandyjskie, chińskie, japońskie i bawarskie. Na dodatek na płycie aż roi się od gości.

- Jest to pierwsze właściwe międzynarodowe wydawnictwo nagrane przez Sofię, Melanie, Amandę i Augusta von Trapp, czyli prawnuków kapitana Georga i Marii von Trapp, bohaterów musicalu The Sound of Music.

Wciągnięci na magiczną orbitę Thomasa M. Lauderdale'a, byli częstymi gośćmi podczas występów Pink Martini.

Na tę wspaniałą współpracę składa się mała orkiestra, która stanowi tło dla pięknych, krystalicznych harmonii wokalnych czwórki rodzeństwa. Oprócz kilku klasycznych piosenek, wśród których znalazły się "Dream A Little Dream", "Fernando", "Lonely Goatherd" czy "Edelweiss", album przynosi trzy oryginalne kompozycje Augusta von Trappa. Oprócz muzyków Pink Martini i rodzeństwa von Trapp, na płycie pojawili się także goście specjalni. W "Lonely Goatherd" można usłyszeć Wayne'a Newtona i Jacka Hannę, zaś piosenkę "Edelweiss" wzbogaciła znana z filmu "The Sound of Music" Charmian Carr. Album kończy utwór "Thunder" nagrany z udziałem mistrzów muzyki celtyckiej, czyli Irlandczyków z grupy The Chieftains - zdradza wydawca albumu.

Muzycy już od kilku lat z wdziękiem, swobodą i łatwością łączą w swojej twórczości zarówno muzykę klasyczną, latynoską i jazz. Pink Martini to 14-osobowa orkiestra.

Zespół został założony 20 lat temu w Portland przez Thomasa M. Lauderdalego. Po trzech latach od zawiązania składu udało im się wydać debiutancki krążek "Sympathique". Album stał się bestsellerem. Sprzedał się w ponad milionowym nakładzie, dotarł na 10 miejsce listy Billboardu, a we Francji pokrył się platyną.

W 2004 roku ukazał się drugi album Pink Martini "Hang on Little Tomato", na którym znalazły się tak doskonale znane słuchaczom Radia RAM hity jak: "Let's Never Stop Falling in Love", "Lilly" czy "Una Notte A Napoli".

"The Dream A Little Dream" to siódmy, premierowy album w dyskografii zespołu.

 Pink Martini & Von Trapps "The Dream A Little Dream"

1. Storm  
2. Kuroneko no tango  
3. Dream a Little Dream  
4. Fernando  
5. Hayaldah hachi yafa bagan  
6. Friend  
7. Die Dorfmusik  
8. In stiller Nacht  
9. Le premier bonheur du jour
10. Rwanda nziza
11. Gongxi
12. Hushabye Mountain
13. Lonely Goatherd (featuring Wayne Newton and Jack Hanna)
14. Edelweiss (featuring Charmian Carr)
15. Thunder (featuring the Chieftains) 

REKLAMA

To może Cię zainteresować