"G I R L" Pharrella Williamsa płytą tygodnia

Wojciech Jakubowski | Utworzono: 12.03.2014, 14:09 | Zmodyfikowano: 12.03.2014, 13:51
A|A|A

Wydawnictwo swoją ogólnoświatową premierę miało 4 marca. Znalazł się na nim m.in. wielki przebój "Happy", który już od kilkunastu tygodni możecie odnaleźć na naszym ostatnim składankowym wydawnictwie "RAM Cafe 8".

- Kiedy szefowie Columbia Records zaproponowali mi wydanie płyty, przyszły mi do głowy trzy rzeczy. Pierwsza to wszechogarniający zaszczyt, że są zainteresowani umożliwieniem mi nagrania płyty, jaką zawsze chciałem nagrać. Druga, że musi być to zrobione szybko, ale odświętnie. I trzecia - że krążek będzie się nazywał G I R L. Mam nadzieję, że Wam się spodoba - zdradził muzyk.

- Wśród gości znaleźli się m.in. Justin Timberlake, Alicia Keys a także Miley Cyrus oraz śpiewające roboty z Daft Punk. Nad mixem całości czuwał współpracownik tych ostatnich, Mick Guzauski, a mocno obecne na płycie smyczki aranżował sam Hanz Zimmer, jeden z najbardziej uznanych kompozytorów muzyki filmowej.

Wspomniane „Happy" zostało nagrane z myślą o filmie „Minionki rozrabiają". Bardzo szybko utwór stał się międzynarodowym przebojem, prezentowanym przez liczne stacje radiowe i telewizyjne na niemal całym świecie.

- "Happy" to już prawdziwy międzynarodowy fenomen - trafił na szczyt list przebojów aż w 175 krajach, doczekał się pierwszego w historii 24-godzinnego teledysku a filmy pokazujące fanów tańczących do niego w różnych miastach biją na Youtube rekordy popularności. Mimo że obecny jest na scenie - jako wokalista, kompozytor czy producent - od prawie 20 (!) lat, prawdziwy szczyt popularności przeżywa właśnie teraz. I nagrał materiał, który doskonale pokazuje, że jest to popularność zasłużona - emocjonuje się wydawca albumu.

Niedawno Williams otrzymał cztery nagrody Grammy - efekt współpracy z Daft Punk.

Niestety, nominowany do Oscara - ostatecznie podczas ceremonii wręczenia nagród 2 marca statuetki nie otrzymał. „Happy" zostało nominowane do tej nagrody w kategorii "Najlepsza Piosenka".

Podczas gali Pharrell Williams wykonanał utwór na żywo.

Pharrell Williams "G I R L"

1. Marilyn Monroe
2. Brand New (featuring Justin Timberlake)
3. Hunter
4. Gush
5. Happy
6. Come Get It Babe (featuring Miley Cyrus)
7. Gust Of Wind (featuring Daft Punk)
8. Lost Queen
9. Freq
10. I Know Who You Are (featuring Alicia Keys)
11. It Girl

REKLAMA