Freeway Quintet (Wywiad)

Wojciech Jakubowski | Utworzono: 01.03.2014, 23:08 | Zmodyfikowano: 05.03.2014, 01:47
A|A|A

Muzycy są założycielami tej jazzowej formacji, która właśnie po pięciu latach istnienia wydała swój debiutancki album "This Is No Ordinary Jazz". Krążek wypełnia 9 autorskich kompozycji, które, jak twierdzą, zostały zainspirowane przeróżnymi wydarzeniami z ich codziennego życia i powstały na przestrzeni wielu lat działalności.

Jak sami mówią: twórczość Freeway Quintet cechują  kompozycje o melodyjnych tematach, inspirowane nie tylko jazzem, a także muzyką filmową i muzyką alternatywną.

Jazzowe, w pełnym tego słowa znaczeniu, granie!

Spotkanie z muzykami w studiu Radia RAM zaczęliśmy od pytania właśnie o album "This Is No Ordinary Jazz", Piotr i Marcin opowiedzieli nam również o tym jak w 2009 roku powstał Freeway Quintet.

Posłuchaj pierwszej części rozmowy:

Na koncie mają długą lista nagród i wyróżnień jakie zdobyli nie tylko na festiwalach krajowych, ale także zagranicą. Jak wyznali, to właśnie nagroda publiczności zdobyta na 37. Międzynarodowym Getxo Jazz Festival w Hiszpanii jest niezwykle bliska ich sercu, choć nie tylko.

Posłuchaj drugiej części rozmowy:

Nie mogło zabraknąć również pytania o osoby nieobecne podczas rozmowy, Freeway Quintet tworzą przecież obok Piotra i Marcina także: Krzysztof Kowalczyk, Paweł Urowski i Wojtek Buliński. Panowie zostali również sprowokowani do puszczenia wodzy fantazji.

Posłuchaj trzeciej części rozmowy:

Na zakończenie zwierzyli się nam ze swoich planów na najbliższe miesiące. Okazuje się, że apetyty są spore, a zamierzenia ambitne.

Posłuchaj czwartej części rozmowy:

REKLAMA

To może Cię zainteresować