O zdrowiu i urodzie w Strefie Stylu

Monika Jaworska | Utworzono: 28.02.2014, 14:44 | Zmodyfikowano: 25.03.2014, 10:18
A|A|A

fot. Anna Mikołajczyk

Spotkanie rozpoczęliśmy od rozmowy na temat leczenia niepłodności. Ze statystyk wynika, że dotyczy ona już co piątej pary w Polsce.

Jak podkreślał lek. med. Piotr Lachowski, specjalista InviMed Europejskiego Centrum Macierzyństwa Wrocław, choć niepłodność kojarzona jest głównie z kobietami, to dotyczy także mężczyzn.
Dlatego warto pożegnać się ze stereotypem supermana i zacząć od rutynowego badania nasienia. Przyszli rodzice powinni także obowiązkowo rozstać się z odżywkami na bazie sterydów i rzucić palenie, co znacząco wpłynie na poprawę zdrowia i właśnie na płodność.

Dbanie o zdrowie i kondycję fizyczną może być także źródłem przyjemności. Przekonywała do tego Maja Nowak z Aquaparku Termy Cieplickie w Jeleniej Górze, zapraszając do odwiedzin tego nowego miejsca u stóp Karkonoszy. Nie trzeba więc wyjeżdżać na Słowację, by w pełni korzystać z zalet basenów termalnych i  podgórskiego SPA.

Doktor Małgorzata Bagłaj z Centrum Dermatologii Estetycznej "Bagłaj" nie tylko opowiadała o regeneracji skóry po zimie. Mówiła też o tym, jak dbać o zdrowy wygląd naszej cery i jakie zabiegi należy wykonać wiosną. Przede wszystkim zwróciła uwagę na to, byśmy rozsądnie korzystali z bogatej oferty gabinetów dermatologii estetycznej. Np. bacznie przyglądając się temu, czy personel jest odpowiednio wykształcony, a nie po kursach weekendowych np. jedynie ze stosowania wypełniaczy.

Z doradcą żywieniowym, Ewą Tomczyk z Centrum Dietetycznego Nutri-Med porozmawialiśmy o tym, jak ważna dla naszego zdrowia jest dobrze zbilansowana dieta, a ile złego możemy sobie zrobić zapominając o zdrowym odżywianiu decydując się na wybór różnych modnych pomysłów dietetycznych.

Nie tylko migrena może być powodem bólu głowy - dr Dorota Trejtowicz, specjalista diagnostyki obrazowej z pracowni Konsylium przybliżyła nam tematykę diagnozowania chorób zatok i przedstawiła sposoby ich leczenia.

Jakie zabiegi pielęgnacyjne pozwolą ożywić piękno ciała i natychmiast poprawią nasz nastrój mówiła Karolina Molenda z Wellnes & Spa w Hotelu Monopol. Okazuje się, że bez względu na porę roku najchętniej wybieramy zabiegi na bazie czekolady.

A o to, żeby podczas Strefy Radia RAM było pysznie, osobiście zadbał Łukasz Budzik szef kuchni Hotelu Monopol, serwując zaskakujące połączenie arbuza z rzodkiewką, a już na wstępie do przedpołudniowej kawy pieczone na miejscu croissanty o różnych smakach.
Wszystkim obecnym na miejscu za spotkanie, rozmowy i wspaniałą atmosferę dziękuje prowadząca program Monika Jaworska. Do zobaczenia i do usłyszenia!

Na Strefę Stylu Radia RAM zaprosili:

REKLAMA

To może Cię zainteresować