Przedszkola do budowy i remontu

Martyna Czerwińska | Utworzono: 27.02.2014, 08:20
A|A|A

fot. archiwum radioram.pl

Wrocławski Ołtaszyn upominał się o nowe placówkę już od dłuższego czasu. Starania nie poszły na marne. Zarząd Inwestycji Miejskich właśnie ogłosił przetarg na zaprojektowanie i rozbudowę Przedszkola nr 29 przy ul. Kurpiów. Budynek będzie większy, a teren wokół zagospodarowany. Dzięki temu miasto będzie mogło przyjąć nie 6 oddziałów, a nawet 12. Mury pomieszczą nawet sto kilkadziesiąt dzieci więcej. Pierwsi zostaną przyjęci we wrześniu 2015 roku.

Inwestycja powinna się skończyć przed wakacjami. Dla rodziców to bardzo dobra wiadomość, bo ta część miasta staje się coraz popularniejsza. Nowe budynki powstają jak grzyby po deszczu. "Korki na południu miasta, szczególnie ulicy Zwycięskiej nie zachęcają do wożenia takich maluchów na inne osiedla" - przyznają rodzice i nie ukrywają, że bardzo się cieszą z decyzji miasta.

Ale jak się okazuje to nie jedyna inwestycja w przedszkolne zaplecze. Miasto wyda w 2014 roku ponad 73 mln zł na prace budowlane w placówkach oświatowych, w tym dla najmłodszych.

Rozbudowany zostanie m.in. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 przy ul. Sołtysowickiej. Powstanie tam dodatkowy budynek o powierzchni 2,4 tys. m. kw. Dzięki temu nową przestrzeń zyskają 5 i 6-latki, ale także uczniowie klas I-III. W środku znajdzie się też sala do gimnastyki korekcyjnej, szatnia, stołówka, pokój nauczycielski i gabinet wicedyrektora. Tuż obok pojawi się nowy, ogrodzony plac zabaw.

Co jeszcze?

- Przedszkole nr 50 przy ul. Dyrekcyjnej: remont pomieszczeń i przebudowa sanitariatów

- Przedszkole nr 18 przy ul. Sienkiewicza: przebudowa sanitariatów

- Zespół Szkolno-Przedszkolnym nr 17 przy ul. Wieczystej: remont sali gimnastycznej

- Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7 przy ul. Koszykarskiej: remont podłóg w

- modernizacja lub budowa placów zabaw: przy Przedszkolu nr 10 ul. Starogajowej, Przedszkolu nr 90 ul. Zaporowskiej, Przedszkolu nr 89 ul. Oporowskiej, Przedszkolu nr 148 ul. Rogowskiej, Przedszkolu nr 34 przy ul. Gdańskiej, Przedszkolu nr 133 ul. Zemskiej.

REKLAMA

To może Cię zainteresować