Rekordowy "Mistrz i Małgorzata"!

Elżbieta Osowicz | Utworzono: 25.02.2014, 08:47
A|A|A

fot. Capitol we Wrocławiu

Teatr wyliczył, że od wrześniowej premiery na widowni zasiadło już blisko 20 tysięcy widzów. Bilety trzeba rezerwować na co najmniej dwa miesiące do przodu.

W najbliższym czasie artyści zagrają "Mistrza.." cztery razy, od czwartku do niedzieli, a potem dopiero w kwietniu. Bilety na kwietniowe spektakle rozeszły się w niespełna pół godziny, chociaż na widowni jest 700 miejsc.

Rzeczniczka teatru Joanna Kiszkis powiedziała nam, że nie ma możliwości częstszego grania, bo dwóch głównych bohaterów jest na stałe związanych z krakowskim teatrem i trzeba dostosować się do ich wolnych terminów. Teatr przygotował płytę CD z muzyką ze spektaklu "Mistrz i Małgorzata".

Jest na niej 21 utworów - piosenki i utwory instrumentalne, od uwertury, nawiązującej do muzycznej awangardy rosyjskiej pierwszej połowy XX wieku, przez jazzowe szaleństwa literatów i kucharzy w restauracji Gribojedowa, przejmującą Litanię na Golgocie, czy dramatyczny song Friedy. Muzykę napisał Piotr Dziubek, słowa piosenek - Rafał Dziwisz.

Płyta będzie dostępna w teatrze od najbliższego weekendu. 1 marca "Mistrz" zostanie zagrany po raz 30.

REKLAMA

To może Cię zainteresować