Natalie Loves You i Evorevo (Posłuchaj)

Maciek Szabatowski | Utworzono: 19.02.2014, 01:24 | Zmodyfikowano: 21.02.2014, 00:48
A|A|A

Pierwsza godzina należała do mysłowickiej formacji Natalie Loves You. Zespół powstał pod koniec 2011 roku. Jak piszą sami w notce prasowej, ich wokalistka Natalia Baranowska postanowiła wtedy, "że jej marzenie o byciu nauczycielką w osiedlowym gimnazjum, z nieszczęścia zajadającą się batonikami i przytulającą do swoich sześciu kotów może chwilę poczekać".

Baranowska nie jest, dodajmy, postacią anonimową na polskiej scenie alternatywnej. Do 2011 roku, przez prawie siedem lat, współtworzyła cenioną formację Iowa Super Soccer, która wydała na świat dwie niezwykle urokliwe płyty "Lullabies to Keep Your Eyes Closed" oraz "Stories Without Happy Ending". Wspierany przez Artura Rojka mysłowicki skład wystąpił podczas pierwszej edycji Off Festival.

Natalie Loves You to jednak nowy zestaw muzyków oraz znaczące poszerzenie muzycznej formuły, wypracowanej przez Natalię na płytach jej poprzedniego zespołu.Raz jeszcze oddajmy głos zespołowi:

"(...) nasza muzyka zabiera do miejsc magicznych, przy wirujących dźwiękach cyrków i
karuzel opowiadają wiele baśniowych historii o wzlotach i upadkach, gdzie słowa to kłamstwa, a muzyka to wabik."

Niedawno ukazał się ich debiutancki krążek zatytułowany "Words & Lies". To jedenaście piosenek, w których emocje wysuwają się na plan pierwszy.

Posłuchaj rozmowy:

Nie zabrakło ich także podczas wizyty zespołu w studiu Muzycznego Wrocławia. Przy ul. Karkonoskiej zespół zaprezentował się w wersji akustycznej tuż przed występem we wrocławskim klubie Gradient.

W skład zespołu wchodzą:
Natalia Baranowska – wokal, ukulele, loop
Grzegorz Chrząścik – gitara, klawisze
Bartek Pluta – gitary, akordeon, sampler
Piotr Sawicki – bas;
Michał Piszczek - perkusja

Potem gościliśmy Igora Pudło oraz Tomasza Janiszewskiego, twórców nowego wrocławskiego projektu Evorevo.


Pudło to także połówka innego duetu producencko-dj'skiego, Skalpel, który na początku minionej dekady zasłynął płytami samplującymi klasyków polskiego jazzu. Utrzymane w stylistyce downtempo krążki "Skalpel" oraz "Konfusion" wydane zostały przez brytyjską wytwórnię Ninja Tune przynosząc z czasem tandemowi Pudło/Cichy miano projektu kultowego.
Pod pseudonimem Igor Boxx artysta z sukcesami wydaje solowe produkcje, z których aż dwie nawiązują do przedwojennej historii Wrocławia.

Tomasz Janiszewski występujący pod przydomkami Magiera/Magierski to muzyk, kompozytor, producent muzyczny i inżynier dźwięku. Znany jest przede wszystkim jako współtwórca duetu producenckiego WhiteHouse, w ramach którego działa od 1997 roku.
W latach 2002-2003 grał na instrumentach klawiszowych w zespole rocka alternatywnego Hurt. Samodzielnie jako producent muzyczny współpracował m.in. z takimi  wykonawcami jak: Tymon, Slums Attack, Peja, Tede, Trzeci Wymiar, WWO, Fenomen, Sokół, Pono, L.U.C oraz Pih.

Na koniec jeszcze kilka słów o projekcie:

"Było wiele pomysłów na tę płytę, ale nie każdy udało się zrealizować, było wielu zaproszonych gości, ale ich selekcja okazała się bardzo naturalna. Było wiele kawałków, ale na koniec zostało ich 11. Raz miał to być underground, innym razem pop - finalnie powstał "Underpop" (..).

Posłuchaj rozmowy:

REKLAMA

To może Cię zainteresować