Dagadana kontra Różewicz (Wywiad)

Wojciech Jakubowski | Utworzono: 16.02.2014, 19:38 | Zmodyfikowano: 18.02.2014, 17:11
A|A|A

Dagadana to zespół, który już od dłuższego czasu z powodzeniem łączy folklor z brzmieniem elektronicznym, tym razem sięgają po twórczość mało znanego szerszej publiczności poety - Janusza Różewicza.

Janusz Różewicz to brat Tadeusza i Stanisława.

- Musimy opowiedzieć historię tej niesamowitej, utalentowanej postaci – deklarują muzycy zespołu Dagadana, i dodają:

- Jedenaście premierowych kompozycji ma za zadanie podkreślić piękno twórczości młodego poety, którego świat nie zdążył poznać i docenić. Mamy mają nadzieję, że to niecodzienne połączenie ułatwi wierszom trafienie do jak największego grona odbiorców.

O tym wydawnictwie Daga i Dana opowiedziały nam w studiu Radia RAM na dzień przed wrocławskim koncertem w rozmowie z Anną Fluder.

Posłuchaj:

Dowiedzieliśmy się również, że do płyty został dołączony wybór wierszy Janusza Różewicza, w polskim, ukraińskim i angielskim tłumaczeniu, a wszystko to zostało opatrzone komentarzami dziennikarzy, muzyków i twórców kultury.

Wydawnictwo zilustrowały specjalnie na tę okazję przygotowane kolaże oraz fotografie pochodzące z rodzinnego archiwum.

W ramach trasy koncertowej, promującej wydawnictwo, Dagadana wystąpiła we Wrocławiu 12 lutego w Klubie Firlej. To był pierwszy koncert w ramach rozpoczętej właśnie trasy. W ten sposób zespół postanowił uhonorować postać poety.

Dagadana to polsko-ukraińskie trio, które w swojej twórczości łączy elementy muzyki folk z elektroniką i jazzem. Zespół zadebiutował w 2010 roku albumem "Maleńka".

fot. Ryszard Izydorczak

Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować