Fryderyki po wrocławsku (Sprawdź)

Wojciech Jakubowski | Utworzono: 12.02.2014, 20:14 | Zmodyfikowano: 14.02.2014, 00:37
A|A|A

W kategorii "Muzyka Jazzowa - Album roku" nominację uzyskała płyta Marka Napiórkowskiego "Up'". Wydawcą longplaya jest wrocławskie V Records.

To już czwarty solowy album znakomitego gitarzysty.

Tym razem Napiórkowski zaprosił do współpracy Krzysztofa Herdzina, który zagrał na fortepianie, perkusistę Clarence'a Penna, kontrabasistę i basistę Roberta Kubiszyna, saksofonistę Adama Pierończyka oraz klarnecistę Henryka Miśkiewicza.

Na albumie usłyszymy również "klasyczne" instrumenty, takie jak: flet, obój, klarnet, klarnet basowy, puzon, fagot, waltornia i wiolonczela.

- „Up!" jest płytą koncepcyjną, zamkniętą, dźwiękową opowieścią. Chciałem, żeby udział muzyków klasycznych zaowocował nowym, niespotykanym wcześniej brzmieniem. Nie miałem awangardowych ambicji, ale zależało mi, by, zachowując przejrzystość i komunikatywność, uniknąć skojarzeń z nieco wyeksploatowaną w jazzie formułą „solista plus orkiestra" - zdradza Marek Napiórkowski.

O albumie "Up" Marek Napiórkowski opowiadał również w Radiu RAM.

W kategorii "Album roku" nominowano krążek Jamala "Miłość". Za jego produkcję odpowiada wrocławianin Andrzej „Gienia” Markowski.

„Gienia” był w latach 2003-2004 klawiszowcem grupy Moonlight, brał również udział w nagraniu płyt takich zespołów jak: Hurt, Funny Hippos czy Ocean.

W kategorii "Debiut roku" dostrzeżono Fismolla. Jego "At Glade" ukazało się pod patronatem Radia RAM.

Poczynaniom muzyka z Wielkopolski przyglądamy się od dawna. Teraz jesteśmy dumni z tego, że kapituła nagrody nie tylko doceniła talent muzyka, ale również, że rywalizował będzie ze znanymi z naszej anteny tak znakomitymi wykonawcami jak: Dawid Podsiadło czy zespół: Chłopcy Kontra Basia. Nominowani w tej kategorii zostali również: Ifi Ude czy Damian Ukeje.

W lipcu 2013 roku o swojej muzyce i drodze jaką przebył do momentu debiutu opowiadał w rozmowie z Piotrem Bartysiem.

Trzymamy kciuki!

Tagi:
REKLAMA
To może Cię zainteresować